LŠ: Motor i Monpelje u prednosti pred revanše 1/16 finala - Balkan-Handball.com
Naslovna Evropa LŠ: Motor i Monpelje u prednosti pred revanše 1/16 finala

LŠ: Motor i Monpelje u prednosti pred revanše 1/16 finala

U subotu su odigrane prve utakmice šesnaestine finala Lige šampiona. Četiri najbolje ekipe iz donjeg doma elitnog takmičenja izborile su pravo da se bore za osminu finala, a nakon prvih mečeve, bliži uspehu su Motor, koji je u Zaporožju pobedio Skjern sa 32:30 (19:14), i Monpelje, koji je na gostovanju pobedio Ademar Leon 28:24 (14:12).

Najbolji tim Ukrajine je mogao da obezbedi i mnogo ubedljiviju prednost pred revanš koji je na programu sledeće nedelje u Danskoj. Nakon igre gol za gol u uvodnim minutima, Bariš Pukovski je razigrao domaći tim i poveo ga ka seriji 5:1, zahvaljujući kojoj su domaći došli do opipljivih 11:6. Kvalitetan napad omomgućio je Motoru da održi to prednost do odlaska na odmor, ali su se gosti razigrali u nastavku iako najiskusniji njihov igrač Andreas Egert nije imao svoje veče. Markus Olson i Kasper Sondergard bili su nerešive enigme za domaćina, a kada je odbrana danskog tima počela da funkcioniše na željenom nivou, prednost ukrajinskog prvaka se brzo istopila.

Ipak, desno krilo Artem Kozakevič se pobrinuo da domaćin ponese kakvu-takvi zalihu na revanš, postigavši sedam od svojih osam golova u nastavku.

Lider francuskog šampionata, Monpelje, potvrdio je zastrašujuću formu i prvom meču šesnaestine finala u Leonu. Momci Patrisa Kanajea su odradili veliki deo posla opravdaši ulogu favorita protiv španskog predstavnika već u prvom meču. Do pobede ih je vodio Melvin Ričardson – jedan iz plejade francuskih desnih bekova za budućnost i sin jednog od najboljih svih vremena u ovom sportu, Džeksona Ričardsona, postigao je devet golova. Vid Kavtičnik je postigao tri, dok je standradno dobru partiju na drugoj strani pružio golman Vladimir Cupara sa 13 odbrana. Predrag Vejin je dva puta zatresao protivničku mrežu.