LŠ: Pik Segedu goleada u Nemačkoj, "Lavovi" pet mečeva bez pobede - Balkan-Handball.com
Naslovna Evropa LŠ: Pik Segedu goleada u Nemačkoj, „Lavovi“ pet mečeva bez pobede

LŠ: Pik Segedu goleada u Nemačkoj, „Lavovi“ pet mečeva bez pobede

Ekipa Rajn Nekar Levena još jednom je izneverila svoje navijače u Ligi šampiona. Pred 2.500 navijača u pomoćnoj St. Leon-Rot dvorani, Pik Seged je slavio sa 35:37 (17:15), i tako prišao direktnom rivalu za četvrto mesto u grupi na bod zaostatka nakon 11. kola.

Momci Huana Karlosa Pastora su iskoristili anemičnost i nezainteresovanost odbrane domaćeg tima, koji je po ko zna koji put dokazao da mu je elitno takmičenje daleko od prioriteta i ove sezone. „Lavovi“ su zabeležili petu uzastopnu utakmicu bez pobede u Ligi šampiona (tri poraza i dva remija), iako su tokom prvog poluvremena imali i četiri gola prednosti.

Tokom 60 minuta „run and gun“ rukometa, o čemu najbolje svedoči statistička činjenica da je, uz 72 gola, viđeno i 30 odbrana golmana (po 15 na obe strane), gosti su se bolje snašli i zasluženo slavili.

Debi iz snova u dresu Pik Segeda imao je hrvatski desni bek Ivan Sršen – bivši igrač Neksea je na prvom meču za novi klub postigao čak sedam golova, i to na gostovanju šampionu Bundeslige. Pratio ga je Kalman sa šest, a Skube i Šoštarić su doprineli sa po tri pogotka.

RNL: Appelgren 15 odb, Palicka; Schmid (5), Bliznac, Sigurdsson (2), Radivojevic, Baena (3), Tollbring, Mensah (9), Pekeler (5), Groetzki (4), Reinkind (3), Taleski, Guardiola (1), Petersson (3)

Pik Seged: Siera 15 odb, Sego – Källman (6), Bodo (2), Sigurmannsson (4/4), Goncalves (4), Fekete, Skube (3), Blazevic, Sostaric (3), Banhidi (4), Zhitnikov (3), Hegedüs, Rodriguez Alvarez (1), Srsen (7)