LŠ: Sjajni Lauge za nastavak serije Flensburga - Balkan-Handball.com
Naslovna Evropa LŠ: Sjajni Lauge za nastavak serije Flensburga

LŠ: Sjajni Lauge za nastavak serije Flensburga

U prvom meču A grupe VELUKS EHF Lige šampiona, Flensburg je na svom terenu savladao Vislu Plock rezultatom 27:25 (13:11). Time su momci Ljube Vranješa zabeležili šesti trijumf za redom u elitnom takmičenju. Sever Nemačke video je tešku pobedu svog time, koja je izvojevana na krilima Rasmusa Laugea, koji je pružio svoju partiju sezone postigavši 11 golova.

FLENSBURG – VISLA PLOCK 27:25 (13:11)

FLENSBURG

Anderson, Meler – Lauge 11, Svan Hansen 4, Toft Hansen 4, Egert 2, Glandorf 2, Vane 2, Đorđić 1, Mogensen 1, Jakobson, Karlson, Kozina, Mae, Radivojević, Nikolaisen

VISLA PLOCK

Korales, Višari – Žitnjikov 5, Roča 5, Montoro 4, Nikčević 3, Ionea 2, Rakotea 2, Dašček 1, Piečovski 1, Tarabokia 1, Konic, Kviatkovski, Pušica

Iako su domaći poveli sa 5:2, Visla je bila ta koja je imala prednost dobrim delom prvog poluvremena, sve dok domaći novom serijom 3:0 nisu vratili neznatnu prednost, koju nikako nisu uspevali da povećaju i prelome meč. Čak i pri rezultatu 24:20 u 50. minutu, momci Manola Kadenjasa se nisu predali. Dašček je u poslednjem minutu smanjio na 26:25, kada su gosti postavili presing preko čitavog terena. Ipak, Glandorf je iskoristio prostor da ugasi i poslednju nadu poljskog tima.

Flensburg je sada drugi sa 14 bodova, koliko ima i PSŽ. 13 ima Vesprem, s tim što pomenutim timovima tek predstoje utakmice ove runde. Kil je četvrti sa osam, Visla peta sa sedam, a PPD Zagreb šesti sa šest. Celje i Bešiktaš su na začelju sa po dva poena.