LŠ: Dibirov tragičar, Vardar bez celog plena iz Segedina - Balkan-Handball.com
Naslovna Evropa LŠ: Dibirov tragičar, Vardar bez celog plena iz Segedina

LŠ: Dibirov tragičar, Vardar bez celog plena iz Segedina

PIŠE: Uroš Samardžić

Svaki vikend rukometnom svetu donosi nove izazove kada je reč o Ligi šampiona. Epitet derbi susreta, svakako je poneo okršaj mađarskog tima Pik Segeda i šampiona Evrope, makedonskog Vardara. U uzavreloj atmosferi u gradskoj dvorani u Segedinu, vodila se žestoka borba od prvog do poslednjeg minuta, a konačan epilog susreta je podela bodova – 26:26 (14:13).

Subota, prvi dan četvrtog kola EHF Lige Šampiona kada je grupa A u pitanju, donela nam je pravu rukometnu poslasticu. U najjužnijem gradu u Mađarskoj, aktuelni šampion Evrope prekinuo je svoj pobednički niz, koji je započeo još na kraju prošlogidišnje grupne faze. Rukometaši PIk Segeda su pred oko 3000 gledalaca u svojoj dvorani motivisanije ušli u meč, što se odrazilo na rezultat, pošto su u 13. minutu imali prednost 7:5. Vardar nije imao rešenje sa spoljnih pozicija, ali je zato kreator igre, Luka Cindrić sjajno vukao momke Raula Gonzalesa, i zahvaljujući njemu Vardar je na veliki odmor otišao uz gol deficita.

Moglo bi se reći da smo imali prilike da vidimo istu sliku i u drugom poluvremenu, Seged je kreativnom igrom u fazi napada uspevao da dođe do golova, u jednom trenutku imao i tri gola prednosti, ali se u završnici pokazlo iskustvo šampiona Makedonije. Iako vidno umorni, Borozan i Cindrić uspeli su sa osam odnosno sedam golova da trgnu Vardar, i na minut do kraja anuliraju postojuću prednost Segeda.  Domaćin je imao napad za pobedu, ali je nameru momaka u plavom osujetio Timur Dibirov, koji je sebi tako omogućio da istrči kontru, koju je na kraju promašio i praktično postao tragičar svog tima. Izražene figure na „gerfloru“ tokom čitavog meča bili su i golmani koji su briljirali, Arpad Šterbik sa 13, odnosno Siera sa 11 intervencija.

MOL Pick-Szeged: Sierra, Buntić 5, Skube 4, Gaber 3, Kallman 3, Bodo 2, Balogh 2, Zhithikov 2, Sigurmannsson 2, Šoštarić 2, Gorbok 1, Zubai, Fekete, Dos Santos, Sego, Blazevic

HC Vardar: Šterbik,  Milić, Borozan 8, Cindrić 7, Čupić 3, Maqueda 2, Kristopans 2, Dibirov 1, Ferreira  1, Canellas  1, Shishkarev  1, Abutović, Vojvodić, Stoilov, Nedanovski, Marsenić

Nakon  četvrtog kola, rukometaši Vardara su na kontu od tri pobede i jednog nerešenog rezultata. Aktuelni šampion Nemačke je tokom dana takođe deklasirao Kristijanštad na gostujućem parketu 35:22 (18:12), pa su tako zabeležili drugu pobedu, uz dva nerešena.