Mađarska u polufinalu posle 80 minuta epske borbe ! - Balkan-Handball.com
Naslovna Evropa Mađarska u polufinalu posle 80 minuta epske borbe !

Mađarska u polufinalu posle 80 minuta epske borbe !

Mađarska je prvi polufinalista muškog OI turnira u Londonu posle 80 minuta epske borbe sa Islandom i dva produžetka – 34:33 (29:29, 27:27 – 16:12). Bio je ovo jedan od onih mečeva o kojima će se pričati godinama. Mađari su imali rezultatsku inicijativu tokom čitavog meča, imali u 55. minutu 26:24 i napad, ali sve se okrenulo tako da je na 10 sekundi pre kraja Island vodio 27:26 i imao sedmerac za +2!

Snori Gudjonson nije uspeo da savlada Fazekaša, a lopta se odbila u ruke Mađara, koji su preko Lekaija uspeli da izjednače i izbore produžetke dve sekunde pre poslednjeg sudijskog zvižduka!

Ni posle deset minuta prvog produžetka, nije bilo pobednika, iako su Sigurdson sa jedne, a Nađ sa druge strane šutirali u poslednjih 30 sekundi. Tek od 70. minuta igre, odluku u svoje ruke je preuzeo Laslo Nađ i sa tri vezana gola doneo prednost svom timu. Ni to nije bilo dovoljno, čekale su se poslednje sekunde, a poslednji šut je odbranio sjajni Nandor Fazekaš (22 odbrane – 40%).