Mađarska: Tatabanja srušila Pik Seged - Balkan-Handball.com
Naslovna Evropa Mađarska: Tatabanja srušila Pik Seged

Mađarska: Tatabanja srušila Pik Seged

U derbiju 14. kola mađarskog šampionata, Tatabanja je na domaćem terenu napravila iznenađenje savladavši Pik Seged rezultatom 24:22 (12:8). Tim koji sa klupe predvodi Vladan Matić, a za koji nastupaju Vranješ, Božović, Vujović i Vranković kontrolisao je rezultat od prvog do poslednjeg minuta meča i naneo drugi poraz vicešampionu mađarske u nacionalnom prvenstvu.

Da će tako biti, nagovešteno je već u uvodnoj fazi, pošto je gostima trebalo više od sedam minuta da se upišu na semafor. Matićeva četa je povela sa 3:0, a na odmor otišla sa prednošću od četiri gola, uz svega osam primljenih pogodaka od učesnika kvalitetnije polovine EHF Lige šampiona.

Do kraja meča Pik Seged nije uspeo da ozbiljnije ugrozi prednost domaćina, tako da prave neizvesnosti nije bilo uprkos tome što konačan rezultat indicira suprotno.