Metalurg bez pobede u tekućoj sezoni, Bešiktaš slavio u Skoplju - Balkan-Handball.com
Naslovna Evropa Metalurg bez pobede u tekućoj sezoni, Bešiktaš slavio u Skoplju

Metalurg bez pobede u tekućoj sezoni, Bešiktaš slavio u Skoplju

Stefan Branežac

Mladi sastav Metalurga ni u šestom mečevu u tekućoj sezoni nije uspeo da dođe do pobede. U drugom kolu EHF Lige šampiona, savladao ih je Bešiktaš. Iskusni sastav iz Turske, predvođen golmanom Gunajom i raspucanim Lasicom, slavio je u na gostovanju u Skoplju, 22:30 (13:14). Tim sa „Autokomande“ dobro se držao u prvom poluvremenu, da bi u nastavku usledio pad u igri, koji je rezultovao porazom.

Metalurg – Bešiktaš 22:30 (13:14)

SC „Boris Trajkovski“

Sudije: Baranovski – Lemanovič (Poljska)

Metalurg: Jagurinovski 1, Jaganjac 7, Lazarevski, Dimitroski 3, Tokić 4, Šilegov 2, Tomovski 4 odbrane, Tankoski, Serafimov, Danilovski 2 odbrane, Velkovski, Miličević, Madžovski 2, Stojanović 2, Matijašić, Arsenovski 1

Bešiktaš: Sarak 4, Pribak 3, Krsmančić, Buljubašić, Demirezen 1, Nalbantoglu, Ozbahar 6, Ersin 1, Gunaj 12 odbrana-1, Keser, Lasica 6, Nuić 3, Tomić, Kočarslan 1, Done 4, Hendavi 2 odbrane

Semafor: 1:3 (6.) 3:3 (8.) 4:6 (13.) 6:6 (14.) 6:8 (17.) 8:8 (18.) 8:10 (20.) 12:11 (25.) 13:14 (30.) 15:19 (36.) 19:24 (45.) 20:27 (50.) 22:30 (60.)

Prvi gol na susretu viđen je u četvrtom minutu, nakon uspešne realizacija Šilegova sa sedam metara. Odgovorio je iskusni sastav iz Turske serijom 3:0 i prvi put došao do prednosti od dva gola. U sličnom ritumu igralo se veći deo prvog poluvremena. Bešiktaš je u četiri navrata imao +2 na svom kontu, ali je mladi sastav iz Skoplja uspeo da osujeti pokušaje rivala da dođe do osetnije prednosti.

U 25. minutu Jaganjac svojim trećim pogotkom dovodio svoj tim do prednosti, prvi put još od početka susreta, 12:11. Poslednjih pet minuta prvog dela igre obeležio je sa nekoliko intervencija iskusni čuvar mreže Bešiktaša, Gunaj, koji je ujedno i najzaslužniji što je turski šampion na odmor otišao sa prednošču od jednog gola, 13:14.

Potpuni pad tima sa „Autokomande“ viđen je u drugom delu igre, sličan scenarijo kao na gostovanju u Lisabonu. Na krilima raspoloženog crnogorskog internacionalca Marka Lasice, Bešiktaš je došao do +4 u prvih šest minuta nastavka. Turski šampion je bez problema održavao stečenu prednost, iako je Metalurg imao dve prilike da priđe rivalu na dva gola zaostatka, ali je Hendavi zaustavio udarce sa sedam metara Šilegova i Serafimova.

Do najvećih +8 sastav iz Turske je došao u poslednja dva minuta, to je ujedno i razlika sa kojom je meč završen, 22:30. Uz golmana Gunaja (12 odbrana), najzaslužniji za pobedu Bešiktaša bili su kružni napadač Ozbahar i desnokrilni igrač Marko Lasica sa po šest golova. Na drugoj strani, Halil Jaganjac sedam puta se upisao u listu strelaca, dok je četiri pogotka dodao Ante Tokić.

U sledećem kolu EHF Lige šampiona, Metalurg će u Skoplju dočekati Tatran Prešov, Bešiktaš očekuje gostovanje u Rusiji, Čehovskim Medvedima.