Monpelje pokorio Evropu! - Balkan-Handball.com
Naslovna Evropa Monpelje pokorio Evropu!

Monpelje pokorio Evropu!

Novi šampion Evrope je francuski Monpelje! Tačno 15 godina posle prvog i jedinog trijumfa francuskog kluba u EHF Ligi šampiona, Monpelje vođen od strane istog trenera Patrisa Kanajea, ponovo je podigao najvredniji pehar u klupskom rukometu! Tim sa juga Francuske dominirao je u finalu sa Nantom 32:26 (16:13) i potpuno zasluženo slavio pred 20.000 gledalaca u Lanxess Areni.

Ekipa koja je takmičenje počela iz „donjeg doma“ evropskog elitnog takmičenja, napravila je čudo, nešto što se do sada nije desilo u rukometu, a gotovo izvesno ni ostalim ozbiljnijim klupskim sportovima na starom kontinentu.

Svih 60 minuta Nant je jurio protivnika, koji je imao raspoloženiji tandem na golu, s obzirom da je Vinsentu Žerardu podršku pružio Nikola Portner sa dva odbranjena sedmerca. Tek je Eduard Gurbindo poravnao rezultat na 24:24 deset minuta pre kraja, ali to nije donelo neizvesnu završnicu.

Kada je najviše trebalo raspao se napad Nanta, a par lakih golova sa druge strane napravili su razliku koja je u 58. minutu iznosila – 30:25. Monpelje je završio meč serijom 8:2.

Kire Lazarov postigao je šest golova za svoj tim, jedan više od Eduarda Gurbinda, dok su sa druge strane, po šest pogodaka imali Diego Simonet i Ludovik Fabregas.