NA KORAK OD ISTORIJE: Silni Vardar nosi plus dva iz Flensburga! - Balkan-Handball.com
Naslovna Evropa NA KORAK OD ISTORIJE: Silni Vardar nosi plus dva iz Flensburga!

NA KORAK OD ISTORIJE: Silni Vardar nosi plus dva iz Flensburga!

Rukometaši skopskog Vardara načinili su veliki korak ka istorijskom plasmanu na fajnal for Lige šampiona, pošto su u prvom meču četvrtfinala slavili na severu Nemačke protiv Flensburga sa 24:26 (9:15), a tako stekli lep kapital pred revanš koji je na programu za pet dana u dvorani „Jane Sandanski“.

Fantastično su izabranici Raula Gonzalesa odigrali prvo poluvreme u „Flens Arenu“, a početkom nastavka su imali i plus sedam, pa ostaje žal što kapital pred uzvratni meč nije bio veći. Ipak, Vardar ima najizgledniju priliku u svojoj istoriji da se nađe među četiri najbolja tima starog kontinenta.

FLENSBURG – VARDAR 24:26 (9:15)

7m: Fle 2/3, Var 2/2

Isključenja: Fle 8 min, Var 12 min

FLENSBURG

Anderson, Meler – Karlson, Egert 1, Glandorf 2, Mogesen 2, Svan Hansen 1, Vane 3, Đorđić, Jakobson 6, Hajnl, Toft Hansen, Lauge 4, Gotfridson, Mae 3, Radivojević 2

VARDAR

Šterbik, Milić – Stoilov, Fereira 2, Makeda 1, Dereven, Karačić, Dujšebaev 5, Abutović, Kaneljas 1, Cindrić 5, Čupić 4 (bez promašaja), Dibirov 4, Šiškarev, Marsenić 1

Vardarova odbrana sa Kaneljasom na mestu isturenog delovala je fenomenalno od samog starta. Makedonski šampion je od prvog minuta diktirao rezultat, poveo sa 6:3, a već u 25. minutu gosti su imali sjajnih 12:6. Napadom su maestralno rukovodili Luka Cindrić (5/5) i Aleks Dujšebaev (5/6),  a na golu je blistao Arpad Šterbik (8/17 u prvom poluvremenu) – sve je to rezultiralo poluvremenom iz snova tima Raula Gonzalesa.

Početkom nastavka Vardar je imao i maksimalnih plus sedam, ali je tada proradila odbrana Flensburga. Momci Ljube Vranješa su mini serijom 3:0 uhvatili priključak, međutim, Cindrić i Dujšebaev, koji su bili najraspoloženiji bekovi u napadu, uspeli su da odbiju taj nalet, odnosno da spreče dalje posrtanje.

Ipak, Flensburg je do kraja uspeo da ublaži poraz i sačuva nadu pred revanš. Cindrić i Dujšebaev nisu imali adekvatnu podršku u spoljnoj liniji, a na drugoj strani se raspucao desni bek Jakobson. Možda bi Šveđanin napravio i veću štetu da ga nije „prizemljio“ Brazilac Fereira, i tako neutralisao najraspoloženijeg protivničkog igrača.

Arpad Šterbik je nastavio u istom ritmu, i sa još par intervencija sprečio domaće da dođu na gol zaostatka – iskusni čuvar mreže je na kraju sakupio 16 odbrana.