NAĐ POMRAČIO GRAD SVETLOSTI, "MILIONERI" SA MINUS 2 U VESPREM - Balkan-Handball.com
Naslovna Evropa NAĐ POMRAČIO GRAD SVETLOSTI, „MILIONERI“ SA MINUS 2 U VESPREM

NAĐ POMRAČIO GRAD SVETLOSTI, „MILIONERI“ SA MINUS 2 U VESPREM

Mađarski šampion na korak je od prvog plasmana na fajnal- for Ehf Lige šampionata. Na krilima nezaustavljivog Lasla Nađa, Vesprem je savladao PSŽ u gostima sa 26:28 (14:12) i tako nagovestio da će se konačno naći na završnom turniru ovog takmičenja od kada se ono igra u ovom formatu (sezona 2009/10).

Čvrste 6-0 odbrane obeležile su sam početak. Prvi gol videli smo tek u šestom minutu kada je Ilić realizovao sedmerac, a domaći su prvi put pogodili dva minuta kasnije. Prva šestina meča protekla je u igri gol za gol, uz konstantnu prednost Vesprema.

O:5 PA 5:0

Granitna odbrana, Mirko Alilović i filigrantski precizna igra u tranziciji, uzroci su furiozne 5:0 serije gostiju kojom su poveli sa 9:4, a koju nije uspeo da zaustavi ni tajm – aut Filipa Gardena. Ali zato jeste uvođenje Gabora Ćasara. Do prošle sezone igrač Vesprema, uspeo je da poveže redove u napadu Parižana i da inicira kontra – udar, koji je bio identičan protivničkom – serija od 5:0. Nađ je svojim trećim golom uspeo da je prekine, ali je PSŽ u 29-om minutu ipak uspeo da prvi put povede, kada je iz kontre pogodio Džefri N’ Tima. Vori je jedini zatresao protivničku mrežu do odmora, pa su domaći mogli biti presrećni rezultatom na poluvremenu, 14:12.

Psž je najveću prednost imao na početku nastavka, kada je Abalo svojim prvim golom povisio na 17:14. Sledi nova serija gostiju, koju su golovima sačinili Ilić, Ugalde i Nađ, za 17:17, a isti igrači su najzaslužniji za vođstvo Vesprema od 22:20 u 49-om minutu, kada je Garden i drugi put zatražio predah. To je urodilo plodom, pošo je kopljar poravnao na 23:23, pre nego što su Sulič i nemilosrni Nađ ponovo vratili plus dva Orteginom sastavu, 23:25. Umesto Anonea i Alilovića, u drugom poluvremenu branili su Fazekaš i Siera. Mađarski veteran bio je značajno uspešniji, u poslednjem minutu zaustavio je zicer iz kontrana – napada N’Time i omogućio „bombarderu sa Bukulje“ da u poslednjoj sekundi majstorski pogodi za konačnih 26:28, i veliko slavlje brojnih Mađara u „Žorž Karpentje“ dvorani.

Nađ je briljirao sa devet golova, Ilić je postigao sedam (4/5 sa 7m). U poraženom timu N’Tima je pet puta bio strelac, Melić, Kopljar i Hansen po četiri. Zanimljivo, PSŽ nije zaradio ni jedno isključenje na meču, što je raritet kada su utakmice ovakvog inteziteta i značaja u pitanju. Revanš je za sedam dana u Vesprem areni, gde će najbogatiji klub planete čekati pakao.