NJEGOVO VELIČANSTVO ARPAD: Vardar odneo bod iz SAP Arene! - Balkan-Handball.com
Naslovna Evropa NJEGOVO VELIČANSTVO ARPAD: Vardar odneo bod iz SAP Arene!

NJEGOVO VELIČANSTVO ARPAD: Vardar odneo bod iz SAP Arene!

Arpad Šterbik, Arpad Šterbik junak Vardara! Po ko zna koji put ove godine izveštaj sa meča aktuelnog evropskog šampiona otvaramo imenom jednog od najboljih čuvara mreže svih vremena. Imao je Rajn Nekar Leven čistu situaciju da dođe do pobede nad Vardarom i ostane aktivan u trci za prvo mesto i plasman u četvrfinale, ali sve je to osujetio sjajni golman iz Ade. Poslednji put Gvardiole za pobedu, završio je na ruci Šterbika (ukupno 13 odbrana) za konačnih 21:21 (11:11) i uvećanje šanse makedonskih šampiona za osvajanje preliminarne faze.

Sve je mogao da reši i Andi Šmid u 59. minutu, kada je promašio za +2, a zatim je Ivan Čupić poravnao na 21:21, pokazavši još jednom da ne promašuje kada je to najpotrebnije. Utakmica dve sjajne odbrane i dva sjajna trenera, išla je na stranu nemačkih šampiona, koji su bili bez srpskog reprezentativca Momira Rnića…

Sa druge strane, Raul Gonzales nije mogao da računa na Makedu i Fereiru, dok se Luka Cindrić vratio na teren posle povrede.

Vardar je poslednji put vodio 10:8 u 23. minutu, dok je RNL imao svoj period dominacije tokom ćitavog drugog poluvremena, ali poslednjih šest minuta lopta nije mogla u mrežu Šterbika.

Mensah i Peterson su postigli po četiri gola za RNL, dok su Kristopans i Dibirov vodili Vardar sa po pet.

1. Vardar 9 7 2 0 240:209 16

2. Nantes 9 6 1 2 263:252 13

3. Barcelona 9 5 2 2 272:245 12

4. Rhein-Neckar 9 4 4 1 261:238 12

5. Szeged 9 4 1 4 273:261 9

6. Kristianstad 9 2 2 5 237:271 6

7. Wisla Plock 9 0 2 7 243:269 2

8. PPD Zagreb 9 0 2 7 220:264 2