Obranović potopio svoj Zagreb u Areni! - Balkan-Handball.com
Naslovna Evropa Obranović potopio svoj Zagreb u Areni!

Obranović potopio svoj Zagreb u Areni!

Rukometaši PPD Zagreba doživeli su i drugi poraz u drugoj utakmici grupe B VELUX EHF Lige šampiona. u  zagrebačkoj Areni, ekipa Pik Segeda je odnela oba boda – 24:26 (12:12). U jako neizvesnom meču, odlučile su dve greške Mandalinića u finišu, kao i sjajna partija Sandra Obranovića, igrača Zagreba na pozajmici u mađarskom vicešampionu.

Najbolji hrvatski tim je tako doživeo drugi poraz nakon neuspeha u Celju na startu, dok je Pik Seged zabeležio prvi trijumf, nakon remija sa Rajn Nekar Levenom pred svojim navijačima u prvoj rundi.

Utakmica je obilovala smenama u vođstvu – izabranici Veselina Vujovića su imali maksimalnih 13:8 u 25. minutu kada je pogodio Jotić, ali nisu uspeli da dugo ostanu na bezbednom rastojanju. Gorbok je sa tri gola u nizu doneo poravnanje na 14:14 početkom nastavka. Bivši član Vardara je blistao u ranoj fazi drugog poluvremena, pogodio je i za 16:16, na šta se potom nadovezao Buntić i doneo preokret.

Timovi su se smenjivali u vođstvu do samog finiša, a u poslednja tri minuta se ušlo rezultatom 23:23. Do tada odlični Mandalinić je sa dve izgubljene lopte u finišu dao šansu gostima da dođu do celog plena, koju su iskoristili najpre Kalman i Šoštarić, a potom i odlični Sandro Obranović, koji je otklonio poslednju dilemu u 60. minutu.

Šoštarić je bio najefikasniji u pobedničkim redovima sa šest golova, jednim više od Obranovića, Gorboka i Kalmana. Na drugoj strani, Horvat je dao šest golova, Mandalinić i Marković po pet. Odličan je na golu Mađara bio još jedan Hrvat, Marin Šego. Bivši čuvar mreže Vive Kielcea je odbranio puno zicera i kontra napada.