OD GOTOVOG VERESIJA: Srbija ispustila +5 u finišu, samo bod protiv Izraela - Balkan-Handball.com
Naslovna Evropa OD GOTOVOG VERESIJA: Srbija ispustila +5 u finišu, samo bod protiv Izraela

OD GOTOVOG VERESIJA: Srbija ispustila +5 u finišu, samo bod protiv Izraela

Na neverovatan način, reprezentacija Srbije je ostala bez pobede i planiranih bodova protiv Izraela na otvaranju grupe A kadetskog prvenstva Evrope u Hrvatskoj, odigravši nerešeno 25:25 (9:12).

Ponajviše zahvaljujući spektakularnoj partiji golmana Nikole Ćirovića, Srbija je došla nadomak pobede uprkos jako lošoj igri u prvom poluvrenu, ali su se momci u crvenim dresovima zaradovali bodovima pre vremena, za šta su surovo kažnjeni od autsajdera.

Pred skromno ispunjenim tribinama dvorane u Koprivnici, „Orlići“ su u dva poluvemena pokazali dva potpuno različita lice – u prvom, konfuzan napad i neorganizovana odbrana kumovali su zaostatku od tri gola u više navrata, a da on ne bude alarmantniji, pobrinuo se pomenuti čuvar mreže Ćirković, odbranivši sijaset zicera. U drugom, vrhunska 22 minuta i komfornih 25:20, a potom i katastrofalna završnica u kojoj je Izrael stigao do boda.

SRBIJA – IZRAEL 25:25 (10:13)
Koprivnica
SRBIJA: Anđelković, Čaušević 2, Ćirović, Golubović, Horvat 5, Jelić, Jeremić, Kojadinović 7, Micić, Nikolić 5, Petrić 2, Radović 1, Stefanović 2, Stošić, Veselinović 1
IZRAEL: Amiel 5, Koen, Dajan, Dušne, Farkaš, Gertner, Lumbroso 5, Mosindi 1, Motola 1, Niv Hait 1, Šemen, Šnajder 5, Suisa, Turkenic 4, Jamner, Zehavi
SEMAFOR: 2:5 (9.) 7:7 (18.) 8:8 (22.) 9:12 (28.) 13:15 (37.) 19:17 (45.) 22:19 (50.) 25:20 (55.)

„Divlja“ odbrana Izreala od prve sekunde susreta, neka vrsta presinga po čitavom terenu, iznenadila je i zbunila momke Aleksandra Radosavljevića, koji su se našli u ranom zaostatku od 5:2. Niz Ćirovićevh odbrana bio je dovoljan za poravnanje sredinom prvog dela, ali je u finišu istog došlo do drastičnog pada koncentracije u srpskim redovima, što je Izrael iskoristio da na odmor ode sa opipljivih plus tri.

Međutim, u nastavku je sve došlo na svoje – značajno podignut nivo odbrane, nesavladivi Ćirković (15 odbrana) i mnogo tečniji napad komponente su igre koje su donele Srbiji preokret i vođstvo od 25:20 u finišu. Ipak, to nije bilo dovoljno za trijumf. Očajnu završnicu pokušao je da ispravi Petrić u poslednjoj sekundi, ali je njegov udarac izblokiran.

U drugom kolu, Srbija u petak od 18.30 igra protiv Portugala.