ODIGRANO PRVO KOLO DKB BUNDESLIGE: Uspešan start golmanske trojke Burić - Lesjak - Ivanišević - Balkan-Handball.com
Naslovna Evropa ODIGRANO PRVO KOLO DKB BUNDESLIGE: Uspešan start golmanske trojke Burić – Lesjak – Ivanišević

Odigrano je nekompletno prvog kolo DKB Bundeslige. Četiri pobede domaćina i isto toliko gostiju viđeno je u prethodnih par dana širom Nemačke, a ostao je da se odigra i meč Kila i Erlangena.

Najinteresantnije je bilo u Gumersbahu i Lajpcigu, gde su dueli odlučeni u poslednjem minutu. Na golu Hanovera debitovao je Urban Lejsak sa osam odbrana, u Flensburgu je sa šest za 25 minuta Benjamin Burić još jednom potvrdio da će biti veliko pojačanje za šampiona, a njegov naslednik u Veclaru, Tibor Ivanišević, imao je dobar start sa 12 odbrana u pobedi nad Biteghajmom 24:21.

Srpski reprezentativac Miljan Pušica je u porazu Mindena od Flensburga 28:31 odigrao odlično prvo poluvreme (5/6) i pitanje je kakav bi golgeterski učinak imao na kraju (6) da u drugom poluvremenu nije korišćen samo u fazi odbrane.