OPET TA BARSA: Prvi poraz Vardara u Ligi šampiona - Balkan-Handball.com
Naslovna Evropa OPET TA BARSA: Prvi poraz Vardara u Ligi šampiona

OPET TA BARSA: Prvi poraz Vardara u Ligi šampiona

U pozorišnoj atmosferi „Blaugrane“, Vardar je doživeo prvi poraz ove sezone u EHF Ligi šampiona. Ponovo je od izabranika Raula Gonzalesa bila Barselona, jedini tim kojem je to pošlo za rukom ove takmičarske godine, i to dva puta, nakon trijumfa u polufinalu Super Globa. Ujedno je nastavljena i crna tradicija Vardara na španskom tlu, pošto  nikada u istoriji nije ostvario pobedu u ovoj zemlji.

BARSELONA – VARDAR 29:28 (15:14)

Isk: Barselona 10 min, Vardar 14 min

7m: Barselona 2/4, Vardar 3/4

Barselona: Perez de Vargas, Ristovski – Tomas 2, Entrerios 4, Soreindo 2, Arinjo 2, Rivera 1, N’Gesan 4, Šipšak 1, Borges, Dolenec, Mem 2, Moros 4, Abeljo 1, Žaluz 6

Vardar: Šterbik, Milić – Stoilov 1, Kristopans 7, Fereira 1, Makeda 1, Karačić 2, Abutović, Kaneljas 1, Cindrić 5, Čupić, Dibirov 3, Šiškarjev 3, Borozan 4, Vojvodić, Marsenić

Makedonski šampion nije imao prepoznatljivu igri protiv najtrofejnije ekipe starog kontinenta. Maestralna partija Šterbika u prvom poluvremenu nije materijalizovana vođstvom, dok je u nastavku podbacio napad gostiju, što je Barselona umela da kazni u kontra napadima i ostvari pobedu koja je ostavlja u igri za prvo mesto u grupi i direktan plasman u četvrtfinale.

I pored odličnog učinka Šterbika, najbolja odbrana Lige šampiona je podbacila u ovoj utakmici i primila najviše golova kada je aktuelna sezona u pitanju, dok je problem u napadu bio previše izgubljenih lopti, koje su direktno proizvele lake golove protivnika.

Sa nekoliko uzastoponih tehničkih grešaka u napadu, Vardar je omogućio Barseloni da lako povede sa 5:2 na samom startu, ali je sve to neutralisao sjajni Arpad Šterbik serijom odbranjenih zicera. Borozan i Kristopans su bile udarne snage Vardara u napadu, a kada se pojavila kvalitetna igra u tranziciji, branilac titule je poveo sa 10:8. Međutim, tada na scenu stupa Vael Žaluz. Tunišanin koji je presudio Vardaru 2015. godine u dvorani „Jane Sandanski“ je za nešto više od 10 minuta šest puta zatresao mrežu rivala, bez promašaja, i tako omogućio svom timu minimalno vođstvo na poluvremenu.

-ŠTERBIK 10 ODBRANA U PRVOM POLUVREMENU

-ŽALUZ 6/6 ZA 15 MINUTA U PRVOM POLUVREMENU

-DE VARGAZ DRŽI BARSELONU NA +3 TOKOM PRVOG POLUVREMENA

-DVA KONTRE BARSELONE U 51. MINUTU ZA MAKSIMALNIH 21:17

-GOL CINDRIĆA ZA 29:28 NA 30 SEKUNDI DO KRAJA, BARSELONA LAKO ČUVA LOPTU DO POSLEDNJEG ZVUKA SIRENE

Za razliku od prvog dela, Vardar u nastavku nije imao prepoznatljivu igru ni periodično. Barselona je brzo stekla plus tri, i zahvaljujući raspoloženom De Vargasu među stativama čuvala tu prednost do ulaska u poslednju šestinu meča, kada je Entrerios pogodio praznu mrežu sa svoje polovine za maksimalnih 21:17.

Tajm-aut Raula Gonzalesa daje rezultata, Vardar je brzo prepolovio zaostatak, ali je devetostruki šampion starog kontinenta uspeo da odbije taj nalet i vrati maksimalnu prednost preko N’ Gesana i Dike Mema. U poslednji minut ušlo se rezultatom 29:26, ali su gosti za 30 sekundi uspeli da postignu dva gola i vrate neizvesnost. Međutim, do kraja je ostalo premalo vremena, pa su Katalonci rutinski sačuvali loptu do isteka 60.minuta i naneli prvi poraz prvaku Evrope u grupi A