"Ose" ponovo bodu: Velika pobeda Gorenja u Bukureštu! - Balkan-Handball.com
Naslovna Evropa „Ose“ ponovo bodu: Velika pobeda Gorenja u Bukureštu!

„Ose“ ponovo bodu: Velika pobeda Gorenja u Bukureštu!

Povratnik u EHF Ligu šampiona, slovenačko Gorenje, ostvarilo je i drugu pobedu u isto toliko mečeva grupe C, i to na gostovanju bukureštanskom Dinamu 26:27 (10:9).

Tim Željka Babića je do važnog trijumfa zahvaljujući odbrani, koja je funkcionisala na visokom nivou skoro tokom čitavog meča, za razliku od napada. Upravo je defanziva donela pobedu gostima, sprečivši rumunskog prvaka da izjednači u poslednjem minutu.

Sam početak utakmice nije nagoveštavao da bi Gorenje moglo napraviti „brejk“ u Bukureštu – Dinamo je značajno bolje počeo i poveo u ranoj fazi sa 5:1.  Tajm-aut Željka Babića je u potpunosti urodio plodom, njegovi igrači su ubrzo uspostavili ravnotežu na terenu i golom Markotića izjednačili na 8:8.

Početak nastavka u potpunosti pripada gostima – odbrana se i dalje sjajno držala, a napad je proradio zahvaljujući raspoloženom Ovničeku, pa je u 43. minutu na semaforu pisalo 17:14 za Gorenje.

Uspeo je rumunski sastav da se vrati u egal, ali je u finišu presudno bilo iskustvo, kao i kvalitet Matjaža Brumena, čiji je osmi gol, za 26:24, bio presudan.

Bivšeg igrača Vardara je po efikasnosti pratio Medved sa pet golova, dok su Cehte, Grebenc i Ovčinek dodali po tri. S druge strane, Francuz Deska je šutirao 5/5, dok se Esteki probudio u finišu, kada je postigao isto toliko golova. Srpski desni bek Novak Bošković jednom je zatresao protivničku mrežu.

U drugom meču ove grupe odigranom u subotu, Skjern je savladao Elverum u gostima 31:27, dok se u nedelju sastaju Ademar Leon i Kadeten Šafhauzen.