Oslabljena Hrvatska rutinski do trijunmfa u Švajcarskoj - Balkan-Handball.com
Naslovna Evropa Oslabljena Hrvatska rutinski do trijunmfa u Švajcarskoj

Oslabljena Hrvatska rutinski do trijunmfa u Švajcarskoj

Pobedom na gostovanju Švajcarskoj 33:28 (17:13), reprezentacija Hrvatske potvrdila je prvo mesto u grupi 2 kvalifikacija za EP, kolo pre kraja takmičenja.

Iako bez standardnih prvotimaca poput Karačića, Pavlovića, Cindrića, Marića i Šega, momci Lina Červara su iskontrolisali svih 60 minuta utakmice, ne dozvolivši domaćinu da pitanje pobednika dovede u pitanje.

Ni 15 golova Endija Šmida nisu pokvarili planove „Kaubojima“ – odgovorili su Mamić i Stepančić rafalnom paljbom (ukupno 14 pogodaka), a među stativama je u drugom poluvremenu sjajan bio Ašanin sa devet odbrana.

Hrvatska je praktično igrala u domaćoj atmosfera, pošto je imala ogromnu podršku u dvorani u Cigu od zemljaka koji žive u Švajcarskoj. U poslednjem kolu kvalifikacija, Hrvatska će ugostiti Belgiju u Poreču, u nedelju, 16. juna.