PAO "ISTOČNI FRONT": Vardar osvojio Zaporožje! - Balkan-Handball.com
Naslovna Evropa PAO „ISTOČNI FRONT“: Vardar osvojio Zaporožje!

PAO „ISTOČNI FRONT“: Vardar osvojio Zaporožje!

Skopski Vardar upisao je i treću pobedu u EHF Ligi šampiona 2019/2020.

Uspeo je tim Davida Pisonera da dođe do trijumfa na istoku Evrope, ukrajinskom Zaporožju 31:30 (16:18) posle prave drame koju smo videli u samoj završnici.

Imali su makedonski šampion loptu u posedu posle poslednjeg tajm-auta, koju je trebalo da zadrže, ali je šut Skubea zadržao Skube. Došli su pet sekundi pre kraja Ukrajinci do lopte, uputili šut sa 18-19 metara, lopta je savladala Gebdanea, ali se jasno čula sirena sa zapisničkog stola, pre nego je prošla gol liniju.

Jakom odbranom na ivici isključenja, suprostavili su se domaći igrači aktuelnom osvajaču EHF Lige šampiona. Vodili su 8:4, 10:6, 17:14, da bi kompletno drugo poluvreme prošlo u igri gol za gol i rezultatskoj klackalici.

Vodio je Motor 30:29 u 56. minutu, Čupić i Kristopans su preokrenuli, da bi u poslednjih 95 sekundi mreže mirovale…

Soroka sa osam i Malasinskas sa šest bili su najefikasniji u dresu domaćina, dok su Timur Dibirov sa 10 i Dainis Kristopans sa sedam bili vodeći strelci Vardara.