Pirova pobeda Celja, Đorđić srušio PSŽ i odveo Meškov u drugi krug! - Balkan-Handball.com
Naslovna Evropa Pirova pobeda Celja, Đorđić srušio PSŽ i odveo Meškov u drugi krug!

Pirova pobeda Celja, Đorđić srušio PSŽ i odveo Meškov u drugi krug!

Rukometaši Celja Pivovarne Laško uradili su što je do sebe – savladali su Alborg u „Zlatogoru“ 32:28 (15:12), ali su uprkos tome izgubili sve šanse da se plasiraju u drugi krug, pošto je Meškov Brest savladao Pari Sen Žermen u Belorusiji 29:28 (19:13), i tako sačuvao prednost od tri boda u odnosu na slovenačkog šampiona, kolo pre kraja takmičenja po grupama.

Pošto je meč u Brestu završen pre prvog zvižduka u Celju, znalo se da šansi za momke Branka Tamšea više nema, ali ih to nije omelo da pruže sjajnu partiju i pobedom obraduju oko 1.500 svojih navijača u dvorani. Vodili su domaći od početka do kraja, najviše sa plus pet, nadigrali danskog šampiona u svim segmentima i zasluženo slavili. Danski prvak je u nekoliko navrata pripretio, poslednji put pri rezultatu 25:24, ali Mačkovšek, Mlakar i drugovi nisu dozvolili dramu u finišu.

Celje – Alborg 32:28 (15:12)

Celje Pivovarna Laško: Lesjak 1, Panjtar, Jurečič, Malus 5, Razgor, Suholežnik 2, Marguč 2, Grošelj 1, Slišković, Kodrin 2, Makuc 1, Anić 4, Dušebajev, Mačkovšek 8, Mlakar 6, Bećiri.

Aalborg: S. Pedersen, Aggefors, P. Larsen 4, Barthold 1, M. Larsen 2, Hassellund 1, Hald Jensen 4, M. Jensen 5, Ellebaek 3, Jotić 3, Atlason, J. Pedersen, Antonsen 1, Juul-Lassen 4.

Poslednji meč ove sezone u Ligi šampiona, Celjani će odigrati 3. marta u Vespremu.

Oslabljeni neigranjem Hansena i Genshajmera, „Sveci“ su pregaženi na startu meča u Belorusiji. Prvak te zemlje slavi razgoropađenog Petra Đorđića koji je sa 10 golova razbio najskuplji tim današnjice, a sa kanonadom je krenuo od uvodnih minuta. Meškov Brest je poveo sa 4:0, pa 7:1, a u 18. minutu na semaforu je pisalo 12:4 za domaćina. Pored Đorđića, na golu je blistao Ivan Pešić i nije dozvolio gostima da se vrate u igru do odlaska na odmor.

Ipak, kvalitet viceprvaka Evrope je došao do izražaja u nastavku – mnogo snažnijom odbranom i kreativnijim napadom pretvorio je minus šest u plus dva (22:24) za svega 12 minuta. Delovalo je tada da će domaćin ostati praznih šaka uprkos verovatno najboljem poluvremenu u istoriji kluba, ali su na scenu ponovo stupili Pešić i Đorđić, potpomognuti Ljubom Vukićem, pa je Meškov Brest ipak stigao do zaslužene pobede i obezbedio plasman u nok-aut fazu treću sezonu zaredom.