PISONERO STOPAMA PARONDA I GONZALESA: Ovde nije lako pobediti! - Balkan-Handball.com
Naslovna Evropa PISONERO STOPAMA PARONDA I GONZALESA: Ovde nije lako pobediti!

PISONERO STOPAMA PARONDA I GONZALESA: Ovde nije lako pobediti!

David Pisonero krenuo je stopama svojih prethodnika, sunarodnika na klupi skopskog Vardara. Tamo gde je Roberto Parondo započeo svoj nesvakidašnji hod do titule prvaka Evrope, u Monpeljeu, stručnjak koji je i sam debitovao u evropskom elitnom takmičenju, imao je priliku da vidi od kakvog su materijala sastavljeni njegovi momci. Ti isti koji su slavu Vardara proneli evropskim kontinentom, poput Staša Skubea, Timura Dibirova, Ivana Čupića, opet su bili najjači kada je to bilo najpotrebnije.

Na prošlogodišnjih 27:24 u koristi makedonskih šampiona, nadovezalo se ovosezonskih 33:31:

• Odigrali smo jedan težak meč. U prvom poluvremenu odbrana nije bila na nivou, primiti 17 golova nije malo. Napad je bio kako treba, zato smo i dali 16 golova. U drugom poluvremenu smo se poboljšali i uspeli da dođemo do željene pobede. Imali smo i nekoliko golova iz kontre, zadovoljni smo rezultatom, jer znamo da nije lako pobediti na ovom terenu. Osvojili smo tešku bitku – rekao je Pisonero posle trijumfa u Monpeljeu.