Plinari propustili dobru priliku, Visla nosi bod iz Zagreba - Balkan-Handball.com
Naslovna Evropa Plinari propustili dobru priliku, Visla nosi bod iz Zagreba

Plinari propustili dobru priliku, Visla nosi bod iz Zagreba

PIŠE: Uroš Samardžić

Rukometaši PPD Zagreba prekinuli su seriju od dva poraza u EHF Ligi Šampiona, ali sigurno ne na način na koji su to želeli. Izabranici Kasima Kamenice odigrali su nerešeno 28:28 (18:16) na svom terenu protiv poljske Visle Plock. Tako hrvatski šampioni nisu uspeli da dođu do celog plena ni protiv drugog direktnog rivala za plasman u TOP 16 (remi u Kristijanštadu)

Pred oko 6000 gledalaca u gradskoj Areni u Zagrebu, vodila se žestoka bitka, a na kraju, čini se da zadovoljniji može biti poljski predstavnik. Visla je bolje otvorila meč, stigla do prednosti 3:1, a Plinari su se mučili sve do desetog minuta da uspostave ravnotežu u igri. Stručnjak poreklom iz Bosne i Hercegovine uspeo je pravovremeno da trgne svoju ekipu, koja je zahvaljujući raspoloženim Mandaliniću kao i Voriju u tom trenutku stigla do preokreta, i dva gola prednosti na poluvremenu – 18:16.

Gost koji je bio u seriji od tri uzastopna poraza pre ovog meča morao je da krene bukvalno na sve ili ništa – tako je i bilo… Visla je podigla nivo igre u fazi odbrane, dok su u napadu, čini se lakše stizali do pogodaka. Serijom 6:0 već na startu drugog dela igre, nagovestili su da će domaćin dobrano morati da se pomuči. Od tog momenta, Stipe Mandalinić nastavio je da rešeta mrežu Visle, zaustavivši se na 10 golova, a njemu se priključio i Marko Vuglač, dodavši sedam. Poljaci su bili oslabljeni za Nemanju Obradovića, koji je brzo zaradio tri iskljućenja. Pogotkom Dobrivoja Markovića u 48. minutu, na semaforu je stajalo 23:23, i od tog trenutka krenula je igra gol za gol. 30-ak sekundi pre kraja, sjajni Mandalinić doneo je minimalnu prednost domaćinu, ali su gosti, devet sekundi pre kraja susreta ipak stigli do gola, koji je bio delo Igora Žabića. Malo vremena ostalo je rukometašima Zagreba koji su ipak pre zvuka sirene uspeli da upute šut ka golu Visle, ali je neprecizan bio levi bek hrvatskog nacionalnog tima.