PONOVO ZA GOL: Skjern slavio u Skoplju - Balkan-Handball.com
Naslovna Evropa PONOVO ZA GOL: Skjern slavio u Skoplju

PONOVO ZA GOL: Skjern slavio u Skoplju

Rukometaši Metalurga su doživeli još jedan minimalni poraz u VELUKS EHF Lige šampiona. Skjern je slavio u Skoplju sa 24:25 (11:13), u okviru 9. kola grupe D. Time je danski tim obezbedio prolaz u nok – aut fazu. zajedno sa Motorom iz Zaporožja.

Metalurg je jedino vođstvo imao na početku meča, kada je bilo 2:0. Gosti su brzo preuzeli stvari u svoje ruke i strpljivo pravili razliku do maksimalnih 17:11 u 35. minutu, kada je pogodio Mirhol.

Uspeo je Lino Červar da motiviše svoje momke i promeni stanje na terenu. Prednost Danaca se topilo, a janko Božović je u 49. minutu sa sedam metara smanjio na 19:20. Ipak, do kompletnog preokreta nije došlo. Skjern je održavao tu minimalnu prednost do završnih trenutaka. Kuzmanovski je, dva i po minuta pre kraja, izjednačio na 23:23, ali je Sondergard brzo vratio prednost svom timu. Božović je poravnao, da bi Kristensen realizovao akciju iz brzog centra samo osam sekundi kasnije. Metalurg je imao napad za remi, ali Taleski nije pogodio.

Janko Božović je bio ubedljivo najefikasniji sa osam golova. Po tri su postigli Kuzmanovski, Peševski i Taleski. Na drugoj strani su se istakli Mikelsen sa šest, te Kitgard i Olson sa po četiri.

U ostalim mečevima ove grupe. Elverum je iznendaio Baia Mare u gostima slavivši sa 29:24, dok je Motor u subotu pobedio Kadeten 31:23. Metalurg je ostao na začelju sa dve pobede i sedam poraza. Motor je prvi sa 14, Skjern ima 13, Baia Mare i Kadeten po devet, Elverum pet.