Poraz u Austriji, "Zmajevi" ponovo bez plasmana na EURO - Balkan-Handball.com
Naslovna Evropa Poraz u Austriji, „Zmajevi“ ponovo bez plasmana na EURO

Poraz u Austriji, „Zmajevi“ ponovo bez plasmana na EURO

Nakon Katara 2015. i debija na velikoj sceni, reprezentacija Bosne i Hercegovine će propustiti i treće veliko takmičenje za redom. „Zmajevi“ su imali imperativ pobede na gostovanju u Austriji, do finiša prvog poluvremena se činilo  da su na dobrom putu da ispune cilj, ali je domaćim u finišu bio bolji i slavio sa 34:32 (17:17), i tako obezbedio plasman na EURO 2018.

Posle 0:3 na startu, „Zmajevi“ su zaigrali sjajno i predvođeni Predragovićem prešli u vođstvo, koje je u jednom trenutku iznosilo 12:9. Međutim, u finišu prvog dela proradili su Bilik i Veber, pa se na odmor otišlo nerešenim rezultatom. Međutim, treba istaći da je u tom periodu BiH čak 12 minuta igrala sa igračem manje, u odnosu na jednu isključenje dosuđeno domaćinu od strane poljskih sudija.

U nastavku je Panić održavao goste u egalu, ali je usledila crna rupa koju su Austrijanci iskoristili da se odvoje na plus pet. Sve što je BiH uspela da učini do kraja je da ublaži poraz, pa je plasman na kontinentalno nadmetanje i dalje san.

Bilik sa osam i Veber sa sedam golova bili su najefikasniji u pobedničkim redovima, dok su se kod „Zmajeva“ istakli Panić sa sedam i Terzić sa šest.