Porto osvojio Novi Sad - Balkan-Handball.com
Naslovna Evropa Porto osvojio Novi Sad

Porto osvojio Novi Sad

Rukometaši portugalskog Porta stigli su do novih bodova u EHF Ligi šampiona i po treći put za manje od godinu dana savladali novosadsku Vojvodinu 27:23 (14:8). Pred gotovo 4.000 gledalaca u novosadskom „SPENS-u“, portugalski sastav predvođen sjajnim golmanom Hugom Laurentinom, diktirao je tempo svih 60 minuta i zasluženo došao do „brejka“. Imali su Novosađani dobrih poslednjih 15 minuta, vratili se iz minusa od deset golova, ali je na kraju par dobrih odbrana falilo da se meč prelomi…

VOJVODINA: Arsenić (4 odbrane), Orbović 1, Todorović 2, Perović (6 odbrana), Pralica 1, Rastvorcev, Marjanović 2 (1), Smiljanić, Jovanović 4, Nikolić 6, Petrović, Stanković 5, Trkulja 2, Vučković, Gugleta, Ćurković.

PORTO: Kintana, Duarte 5, Morales, Rodrigeš, Martins 2, Silva 1, Salina 1 , Laurentino (18 odbrana), Pereira, Moreira 4, Borhes 2, Santos, Areja 5 (3), Roke 4, Kasal 1, Pitre 1.

Počeo je Porto silovito, poveo 4:0 već u četvrtom minutu. Uzvratila su krila srpskog šampiona, Marjanović i Stanković, ali do kraja meča Vojvodina nije prilazila na manje od dva gola do Portugalaca. Ozbiljan problem u realizaciji i čitanju Huga Laurentina, kao i fizičke dominacije snažne portugalske odbrane, bio je nerešiva stvar za Nikolu Markovića i njegove momke.

U 22. minutu je na semaforu stajalo 11:4 za goste, da bi „Lale“ posle osam minuta pauze postigle gol u narednom napadu. Na odmor se otišlo sa -6 (8:14), a posle gola Jovanovića za 9:15, usledila je serija Porta 4:0, posle koje malo ko je očekivao da će u „SPENS-u“ videti zanimljivu završnicu.

Velikih +10 (19:9, 38.), međutim, ukazalo se kao dostižno. U 42. minutu Nikolić je smanjio na 13:19, a Nikolić, Todorović, Jovanović, pa Trkulja, smanjili su na 19:23 u 49. minutu.  Fanatična odbrana otključala je, sa druge strane, i „vrata“ Huga Laurentina, pa je u 55. minutu „SPENS“ skočio na noge posle gola Orbovića za 22:24.

Međutim, snage za preokret nije bilo. Nisu uspeli Novosađani da spoje još par odbrana i prelome uzdrmanog rivala. Sjajni Moreira je iz kontre u 58. minutu povećao na 27:23…