Portugalac Pereira ne gubi nadu: Ako dobijemo po gol na svakih sedam i po minuta - Balkan-Handball.com
Naslovna Evropa Portugalac Pereira ne gubi nadu: Ako dobijemo po gol na svakih sedam i po minuta

Bio je srećan žrebom koji je njegovoj selekciji dodelio Srbiju, izjavljivao da će se Portugal plasirati na SP po prvi put posle 16 godina, a posle poraza u Nišu 21:28, Paulo Pereira, prokomentarisao je da je „normalno izgubiti u Srbiji“. Portugalski selektor još uvek ne gubi nadu kada je njegova selekcija u pitanju pred duel u Povoa de Varzimu od 22 časa.

• Borili smo se u prvom meču, ali bilo je puno detalja koji nisu bili kako treba. Trenirali smo dobro u nameri da to korigujemo. Ako podelimo na 60 minuta, potrebno je pobediti sa golom na svakih sedam i po minuta. Neke akcije nismo mogli da prepoznamo u prvom meču. Ekipa veruje da je moguće plasirati se ako svako napravi po grešku manje. Sa podrškom svih možemo da pobedimo sa osam golova – rekao je Pereira a prenose portugalski mediji.