Prekinuta dominacija, Pik Seged šampion Mađarske! - Balkan-Handball.com
Naslovna Evropa Prekinuta dominacija, Pik Seged šampion Mađarske!

Prekinuta dominacija, Pik Seged šampion Mađarske!

Nakon decenije vladavine Vesprema, počevši od sezone 2007/2008, trofej namenjen šampionu Mađarske vraća se u Segedin! U revanš meču finala plej-ofa, nakon pobede u Segedinu 32:28, Pik Seged je  u Vespremu izgubio 29:26 (14:17), ali je  doneo treću titulu šampiona u klupsku riznicu.

Šut za titulu u poslednjoj sekundi meča imao je Blaž Blagotinšek, ali je lopta otišla preko gola. Na samom početku nije delovalo da će biti dramatične završnice – gosti su fenomenalno otvorili i poveli sa 10:4. Odbrana Vesprema konsolidovala se od 20. minuta, postala je još jača početkom nastavka, a Nenadić i Ilić su poveli svoj tim do preokreta i vođstva 19:18. Međutim, Pastorovi momci su izdržali do kraja zahvaljujući defanzivi i Marinu Šegu na golu.

Vesprem je došao na korak do cilja, u poslednji minut ušli su sa vođstvom 28:25. Gol im je falio za 11. titulu u nizu, ali je sjajni Bodo, najbolji napadač Segeda u ovom meču, pogodio za 28:26.

Nađ je brzo podigao na plus tri. Pik Seged je potrošio napad, ostavio četiri sekunde za kontru Vesprema. Lopta je stigla do Blagotinšeka, a ovaj uz zvuk sirene ne uspeva da pogodi iz teške situcije

Košmarna sezona Vesprema, prva sa Ljubom Vranješom na klupi. Nakon ispadanja u osmini finala Lige šampiona, jedan od najskupljih timova današnjice ostao je i bez titule u nacionalnom prvenstvu, a osvajanje domaćeg Kupa slaba je uteha. Zanimljivo, ovo je tek drugi put u ovom milenijumu da Vesprem nije šampion Mađarske…