Prokletstvo "Milionera" se nastavlja: Čudesni Nant u finalu Lige šampiona! - Balkan-Handball.com
Naslovna Evropa Prokletstvo „Milionera“ se nastavlja: Čudesni Nant u finalu Lige šampiona!

Prokletstvo „Milionera“ se nastavlja: Čudesni Nant u finalu Lige šampiona!

„Lankses“ arena je i dalje „groblje favorita“! U prvom polufinalu fajnal-fora u Kelnu, Nant je spektakularnom partijom iznenadio Pari Sen Žermen, i kao autsajder prošao u finale Lige šampiona – 32:28 (17:14). Kao i Vardar prošle godine, Nant je na svom prvom nastupu na završnom turniru uspeo da se plasira u veliko finale, i to iznenađujućim trijumfom protiv favorizovanih „Milionera“. Njihov rival u borbi za titulu biće pobednik duela između Vardara i Monpeljea.

Senzacionalnom uspehu „Kanarinaca“ kumovali su Turna i Lazarov sa po osam golova, a najpre čudesni golman Siril Dimulan, koji je bio nerešiva enigma za vedete protivnika. Bolan, neslavan oproštaj Noke Serdarušića, kojeg će od naredne sezone na klupi PSŽ-a naslediti Raul Gonzales.

Od samog početka meča breme favorita sputalo je PSŽ da zaigra na očekivanom nivou. Rastrčani, hrabri i beskrupulozni Nant je na krilima raspoloženog Dimulana stekao ranu prednost, a očigledna razlika u golmanskom učinku, pošto Omejer nije uspeo ništa da odbrani, reflektovala se i na semafor – Gurbindo, Kler, Njokas i sjajni pivotmen Turna igrali su nepogrešivo u napadu, pa je rezultat u 21. minutu bio 13:8.

Izdržali su Kanarainci u visokom ritmu protiv najskupljeg tima današnjice, a da nije bilo tendecioznog suđenja prednost bi bila još ozbiljnija, možda i nedostižna. Ovako, Karabatić i drugovi su uspeli da do odlaska na odmor smanje na 17:14.

-OMEJER BEZ ODBRANE, KORALES JEDNA ODBRANA IZ IGRE U PRVOM POLUVREMENU

-SIRIL DIMULAN SA 18 ODBRANA, NIKOLAS TURNA 8/8

-KIRIL LAZAROV 6/7 SA SEDMERCA

-SAMO JEDAN GOL NAJBOLJEG STRELCA PSŽ-A UVEA GENSHAJMERA

-PSŽ STIGAO NA MINUS JEDAN U FINIŠU, DVA NAPADA SA IGRAČEM VIŠE, ČUDESNE ODBRANE DIMULANA REŠILE UTAKMICU

Hladan znoj oblio je Noku Serdarušića početkom nastavka, kada je furiozni Nant serijom 3:0 poveo sa maksimalnih 20:14. Tim iz Pariza je uzvratio istom merom, ali je Nant zahvaljujući fenomenalnom golmanu Dimulanu održavao prednost od četiri do pet golova. Delovalo je da PSŽ-u nema porvatka, međutim, dva minuta bezglave igre Nanta bila su dovoljna francuskom prvaku da se golovima Sagosena približe na minus jedan u 55. minutu – 29:28.

PSŽ je imao napad za egal sa igračem više, ali su tri veličanstvene odbrane Dimulana odbile rivala – zicer Hansenu, sedmerac Hansenu, i zicer Abalou, a to su znali da iskoriste Turna i Njokas, koji je sa dva igrača manje pogodio za 31:28 minut i po pre kraja.

NANT – PSŽ 32:28 (17:14)