PROPUŠTENA ŠANSA: Zagreb poražen u Segedinu nakon 50 minuta vođstva - Balkan-Handball.com
Naslovna Evropa PROPUŠTENA ŠANSA: Zagreb poražen u Segedinu nakon 50 minuta vođstva

PROPUŠTENA ŠANSA: Zagreb poražen u Segedinu nakon 50 minuta vođstva

Jako blizu velike pobede bili su rukometaši PPD Zagreba, možda i vredne drugog kruga, ali su lošom igrom u poslednjih 10 minuta ispustili priliku i izgubili utakmicu grupe A od Pik Segeda 30:28 (11:15). Hrvatskom šampionu preostaje da se nada trijumfu Rajn Nekar Levena nad Vislom Plock u nedelju, kako bi se odluka o šestom mestu koje vodi u nok-aut fazu odložila za poslednje kolo, koje je na programu naredne nedelje.

Kristijanštad je očekivano poražen na svom terenu od Barselone 21:26 (8:11), i ostao na šest bodova, koliko imaju Visla i PPD Zagreb. Ukoliko Visla Plock savlada Rajn Nekar Leven na svom terenu u nedelju, hrvatski predstavnik će ostati bez šanse za drugi krug, pošto je u oba navrata poražen od poljskog viceprvaka. U tom slučaju, Krsitijanštad će i dalje imati čemu da se nada, jer, ako trijumfuje u Zagrebu, a Visla izgubi od Skoplju od Vardara, švedski tim će proći dalje jer ima bolji međusobni skor od Poljaka.

Pik Seged – PPD Zagreb 30:28 (11:15)

Pik Seged: Siera 1, Šego – Šoštarić 10; Banhidi 5, Skube 5, Kalman 4, Sršen 3, Žitnjikov 2, Bodo, Sigurmanson, Rodrigez, Blažević, Balog, Zubai, Fekete, Hegeduš

PPD Zagreb: Kastelic, Jović – Horvat 11, Bičanić 5, Ravnić 3, Kontrec 2, Pavlović 1, Šušnja 1, Marković 1, Božić Pavletić 1, Miklavčić 1, T. Valčić 1, Lučin 1, Vori, J. Valčić, Mrakovčić

Navijači zagrepčana mogli su da uživaju u najboljem startu svog tima u Ligi šampiona ove sezone. Nakon fantastičnih 20 minuta, izabranici Zlatka Saračevića vodili su sa 10:4, a na otpor otišli sa zavidnih 15:11 na svom kontu. Iskusni Zlatko Horvat (11/11) i Damir Bičanić predvodili su gostujući napad čitavim tokom meča, ali je mađarski šampion početkom nastavka pronašao način da se potpuno vrati u igru. Razigrao se slovenački tandem Mario Šoštarić (10/10) – Staš Skube (5/5), na njihovim krilima Seged se primakao na 17:16, ali je tim iz hrvatske prestonice uspeo da koliko-toliko zadrži taj nalet, i ostane u minimalnom vođstvu.

Međutim, Zagrepčani nisu uspeli da se ponovo odvoje, pa je domaćin serijom 4:1 u 52. minutu prvi put prešao u vođstvo (25:24).  Još jednom je PPD Zagreb ostao bez snage u finišu, ali za razliku od prošlonedljneg duela sa Nantom, ovoga puta je protivnik to iskoristio. Pokušali su gosti da sa veštačkim viškom dođu do izjednačenja, ali taj napad nije bio uspešan, pa je Siera pogodio praznu mrežu za konačnih 30:28.

Nakon novog trijumfa, Pik Seged je na petom mestu sa bodom manje od Rajn Nekar Levena.