PRVA POBEDA U SKOPLJU: Vardar rešio borbeni Nant - Balkan-Handball.com
Naslovna Evropa PRVA POBEDA U SKOPLJU: Vardar rešio borbeni Nant

PRVA POBEDA U SKOPLJU: Vardar rešio borbeni Nant

Rukometaši Vardara nastavili su pobedonosni niz ove sezone. Posle trijumfa u poljskom Plocku, tim Raula Gonzalesa savladao je kvalitetni francuski Nant 27:23 (14:10) pred 5.000 gledalaca u SC Jane Sandanski u Skoplju. Makedonski šampion prikazao je dobru defanzivu partiju i primio sam 23 gola u duelu u kome su Francuzi vodili praktično samo u tri navrata, poslednji put posle gola Gurbinda u 20. minutu za 7:6. Vratio je Vardar kontrolu nad rezultatom, ali su gosti zapretili poslednji put u 41. minutu golom Klera koji je smanjio na 20:19. Par dobrih odbrana i dva gola Čupića postavila su stvar na očekivano mesto…

Bez Ivana Karačića, makedonski sastav bio je oslabljen u napadu, a najefikasniji nakraju meča su bli brazilski pivotmen Fereira sa šest i Kristopans sa pet pogodaka.

Sa druge strane, Balager, Njokas i Gurbindo su postigli po četiri gola. Kiril Lazarov se nije pisao u strelce, Jerko Matulić se upisao jednom u strelce, a Senjamin Burić u dva navrata.