Prvenac Bešiktaša protiv Zagreba! - Balkan-Handball.com
Naslovna Evropa Prvenac Bešiktaša protiv Zagreba!

Prvenac Bešiktaša protiv Zagreba!

Iako svesni da će plasman u TOP 16 biti gotovo nemoguća misija, rukometaši Bešiktaša najavljivali su da će neko pasti u Istanbulu, a obećanje su ispunili u šestom kolu savladavši hrvatskog šampiona PPD Zagreb 32:30 (17:13). Turski šampion odigrao je svoj najbolji meč u EHF Ligi šampiona ove sezone, a sa druge strane, bledunjav Zagreb, sličan gostovanju u Parizu, nije bio po ukusu i volji Veselina Vujovića.

Koliko je Zagreb u podređenom položaju proveo meč u Istanbulu govori da ni jednom nije bio u vođstvu, a da je tek uspeo da uspostavi balans u 20. minutu kod rezultata – 10:10 i 11:11.

Predvođeni desnim bekom Doneom, ali i raspoloženim Balkancima, Pribakom, Dačevićem, Rašićem i Đukićem, uz odbrambenu rolu Buljubašiča (povređen Ninčević), tim sa Bosfora je u 42. minutu došao na +5 – 25:2o.

Nije se predao Zagreb, smanjivao je prednost domaćina, a najefikasniji Luka Stepančić na 25 sekundi pre kraja smanjio je na 31:30. Pobedu domaćinu u poslednjem napadu doneo je Nemanja Pribak.

Bešiktaš: Demir (11 odbrana), Kocić; Mercan, Caliskan 1, Arifoglu, Pribak 4, Boyar, Buljubašić, Demirezen 1, Yilmaz, Özbahar 5, Dačević 5, Coban, Đukić 4, Döne 10, Rašić 2

PPD Zagreb: Stevanović (1 odbrana), Ivić (9 odbrana); Vujić, Stepančić 7, Kontrec 6, Šprem 2, Šebetić 2, Raković 1, Horvat 3, Šušnja 2, J. Valčić, T. Valčić 1, Obranović 1, Vukić, Kovačević 1, Pavlović 4

1. MVM Veszprém5410138:123(15)9
2. THW Kiel6402180:157(23)8
2. Paris Saint-Germain Handba…5401167:146(21)8
4. HC Prvo plinarsko drustvo …6303152:154(-2)6
4. SG Flensburg-Handewitt5302149:132(17)6
6. Orlen Wisla Plock5113127:147(-20)3
7. RK Celje Pivovarna Lasko6105157:170(-13)2
7. Besiktas Jimnastik Kulubu6105157:198(-41)2