PSŽ treći u Kelnu - Kilu "fenjer" treći put - Balkan-Handball.com
Naslovna Evropa PSŽ treći u Kelnu – Kilu „fenjer“ treći put

PSŽ treći u Kelnu – Kilu „fenjer“ treći put

Pari Sen Žermen savladao je Kil 29:27 (15:11) u borbi za treće mesto na EHF FInal 4 u Kelnu. U još jednom neizvesnom meču, pobeda je otišla na stranu francuskog šampiona u poslednjih par napada, u kojima su izabranici Noke Serdarušića kaznili greške rivala. Mikel Hansen je ponovo bio nezaustavljiv. Danski šuter postigao je 10 golova za pobednički sastav i došao do impozantne cifre od 140 pogodaka u sezoni – što je najveći broj golova u istoriji Lige šampiona. Nikola Karabatić nije igrao, kao ni Igor Vori koji je odsluživao kaznu direktnog cirvenog kartona u polufinalu.

Kil je imao motiva i snage da se suprostavi Parižanima, ali su ga skupo koštale greške u poslednjih nekoliko minuta, što je francuski sastav iskoristio i došao do trijumfa. Vodili su momci iz Kila 27:26 četiri minute pre kraja, ali se ispostavilo da je taj gol Dominika Klajna bio i poslednji za tim ALfreda Gislasona.

Kod Kila, Dizinger je postigao osam pogodaka, Duvnjak pet, a Vujin 3.

Interesantno. Kilu je ovo treći put da završava F4 kao poslednjeplasirani tim. Dva puta je osvojio Keln, jednom igrao finale.