REMI U SKOPLJU: Sirena za sekundu brža od Manaskova - Balkan-Handball.com
Naslovna Evropa REMI U SKOPLJU: Sirena za sekundu brža od Manaskova

REMI U SKOPLJU: Sirena za sekundu brža od Manaskova

Još jedan dramatičan duel odigrale su reprezentacije Makedonije i Islanda u ovkiru kvalifikacija za Euro 2020. Za razliku od pre tri dana kada je balkanska selekcija bila bolja u gostima, ovoga puta je plen podeljen u Skoplju, 24:24 (10:11).

Tri sekunde pre kraja, Jonson je pogodio spolja i, ispostaviće se doneo bod „Ribarima“. Čim je lopta ušla u mrežu, selektor Brestovac zatražio je tajm-aut. Sa skoro polovine terena šutirao je Kuzmanovski, Manaskov se bacio i postigao gol iz odbitka, ali je sirena sekundu ranije oglasila da je susret završen.

MAKEDONIJA – ISLAND 24:24 (10:11)

Makedonija

Mitrevski, Ristovski 1 – Lazarov 8, Manaskov 4, Taleski 4, Georgievski 2, Kuzmanovski 2, Peševski 2, Markoski 1, Dimitrioski, Kukovski, Markoski, Popovski, Serafimov, Stoilov, Tankoski

Island

Halgrimson,  Bjorgvison – Magnuson 8, Jonson 5, Gunarson 3, Palmarson 3, Gislason 2, Gudmundson 2, Arnarson 1, Einarson, Elison, Gudjonson, Ingason, Sigurdson, Smarason,Gustafson.

Meč su obeležile dve stvari – rovovska borba i česte smene u vošstvi, s tim da je duži period u kojem je su gosti kontrolisali situaciju. Bolje su počeli, vodili sa 4:2, ali je sredinom prvog dela usledio prvi preokret, zahvaljujući odbranama Ristovskog. Taleski je pogodio za 10:8 u 20. minutu, međutim, od tog trenutka pa do kraja prvog dela, Makedonija nije postigla gol, pa su „Ribari“ na odmor otišli sa minimalnom prednošću.

Ona je postala ozbiljnija početkom nastavka – razbranio se mladi golman Halgrimson i doprineo da njegov tim povede sa 15:12, ali je 15 minuta pre kraja usledio novi preokret, u režiji Kirila Lazarova – 19:18 za domaćina. Na ulasku u sam finiš bilo je i 22:20, da bi usledila nova serija Islanđana i prelazak u vođstvo, 23:22. Ipak, ubrzo je preimućstvo ponovo prešlo na stranu domaćina, nakon kontre Manaskova, 24:23.  Kada je Ristovski odbranio nedugo zatim, delovalo je da će se Makedonci ponovo radovati. Ipak, Lazarov greši u poslednjem minutu, a Jonson lepim golom donosi bod Islandu.

Makedonija je i dalje lider sa pet bodova koliko ima i Island. Ukoliko u sledećem kolu (12. jun) pobedi  Tursku u gostima, obezbediće plasman na EP.