LAKŠI TRENING ZA "ORLIĆE": Srbija deklasirala Angolu na startu - Balkan-Handball.com
Naslovna EvropaReprezentacija LAKŠI TRENING ZA „ORLIĆE“: Srbija deklasirala Angolu na startu

LAKŠI TRENING ZA „ORLIĆE“: Srbija deklasirala Angolu na startu

Nisu naišli na iole ozbiljan otpor srpski juniori u prvom meču na Svetskom prvenstvu u Brazilu. Srbija je deklasirala Angolu u okviru prvog kola grupe B sa 31:14 (16:3).

Momci Dejana Perića i Vladimira Stanojevića su prvi gol u Uberlandiji primili tek u 14. minutu, a do tada su „samo“ pet puta zatresli protivničku mrežu. Dok je odbrana funkcionisala besprekorno, na čelu sa raspoloženim golmanom Cuparom, napad nije išao kao po loju u prvom kvartalu utakmice, ali je kasnije tečan protok lopte omogućio goleadu „Orlića“ do kraja meča. Poluvreme je okončano serijom 6:0, za maksimalnih 16:3, koliko je bilo na pauzi.

SRBIJA U21 – ANGOLA U21 31:14 (16:3)
Gledalaca: 150
Isključenja: Srbija  8 minuta (Mladenović, Terzić, Sretenović, Mošić), Angola  8 minuta (Sibo, Lourenco x2, Dambe)
Sedmerci: Srbija U21 4/5, Angola U21 5/6
SRBIJA U21: Cupara 11 obrana (1. pol), Milosavljev 7 obrana (2. pol.); Mladenović 2, Popović, Radovanović 2, Jovanović 4, Pavlović 2, Terzić 1, Đukić 4, Sretenović 2, Živković 1, Šotić 5, Radojković 2, Kurteš 4, Mošić 1, Kukić 1
ANGOLA U21: Wakela 2+1 obrana (1.pol), Almeida, Fonseca 3 obrane (2.pol); Sousa, Pascoal, Sibo 1, Nascimento 7, Cristovao, Casange 3, Panzo, Lourenco 2, Pedro, Dambe 1, Barros, Nhati
SEMAFOR: 3:0 (5′), 5:0 (10′), 5:1 (14′), 8:1 (20′), 10:3 (22), 13:3 (27′), 16:3 (30′), 18:5 (32′), 21:6 (34′), 22:9 (40′),26:9 (45′), 2712 (53′), 30:12 (57′), 31:14 (60′)

Jovanović, Radovanović, Šotić, Radojković i Kurteš bili su efikasniji od ostalih srpskih strelaca u prvih 30 minuta, a Vladimir Cupara je zabeležio čak 11 odbrana uz tri primljena gola.

Pošto je pitanje pobednika rešeno i pre početka utakmice, selektor Perić je iskoristio priliku da isproba određene varijante u oba pravca. U nastavak se ušlo nešto opuštenije, pa su Afrikanci za par minuta postigli pet golova, više nego za celo prvo poluvreme. Međutim, ni srpski napad nije popuštao, tako da je razlika i dalje rasla, ali ne tako drastično. Maksimalnih 31:13 zabeleženo je minut pre kraja.

U okviru drugog kola, srpski juniori se sastaju sa Portugalom, u noći između srede i četvrtka od 01:45, po sredenjeevropskom vremenu. Portugalci su u prvoj rundi remizirali sa Rumunijom 26:26.