Makedonija poražena od Rusije nakon preokreta - Balkan-Handball.com
Naslovna Evropa Makedonija poražena od Rusije nakon preokreta

Makedonija poražena od Rusije nakon preokreta

Test meč bez prisustva publike u dvorani „Jane Sandanski“ između Makedonije i Rusije dobila je gostujuća reprezentacija rezultatom 32:27 (15:19).

Nije delovalo da će tako biti u prvom poluvremenu, pošto je podmlađeni makedonski sastav bez Kirila Lazarova, Stoilova, Georgievskog, Mitrevskog i Ristovskog, poveo sa 10:4, a na poluvreme otišao sa četiri gola suficita.

Malo po malo, Rusi su topili prednost, i u brzoj igri sa puno golova, ali i grešaka, preokrenuli na 24:23, a do kraja su prednost uvećali na plus pet.

Najefikasniji u domaćem sastavu bio je Filip Taleski sa 10 golova, Manaskov i Peševski su postigli duplo manje. Kod Rusa, sa po pet golova najefikasniji su bili Dibirov i Atman.

Bio je ovo jedini test meč selekcije Raula Gonzalesa pred baraž dvomeč sa Rumunijom, u okviru kvalifikacija za odlazak na Svetsko prvenstvo narednog januara. Protivnik Rusije u istoj fazi biće reprezentacija Češke.