POTOP U KOPERU: Mađari spakovali +5 za Vesprem - Balkan-Handball.com
Naslovna Evropa POTOP U KOPERU: Mađari spakovali +5 za Vesprem

POTOP U KOPERU: Mađari spakovali +5 za Vesprem

Ni najveći pesimisti u slovenačkom rukometu nisu očekivali da će posle prvih 60 minuta baraža za SP 2019, Mađari imati +5 – 29:24 (13:14) i relativno čistu situaciju pred revanš u Vespremu četiri dana (sreda, 19 časova). Tim Veselina Vujovića nije izdržao tešku fizičku borbu sa ratobornim Mađarima, koji su meč završili sa dva crvena kartona Banhidija i Šipoša.

To ih međutim nije omelo da preko serije odbrana Sekeljija, u potpunosti zaustave slovenački napad u drugom poluvremenu. Aktuelni bronzani sa prošlog SP 2017 u Francuskoj nisu uspevali da povežu konce, svaku akciju su Mađari uspeli da pročitaju, a i odbrana je popustila, pa su tako gosti u poslednjih šest-sedam minuta došli do ozbiljne  prednosti. U 48. minutu bilo je 23:23, a tek je Dolenec u poslednjoj sekundi prekinuo golgeterski post za 24:29…