Rumunke "čekirale" Dansku u Kraljevu - Balkan-Handball.com
Naslovna Evropa Rumunke „čekirale“ Dansku u Kraljevu

Rumunke „čekirale“ Dansku u Kraljevu

Ženska reprezentacija Srbije doživela je ubedljiv poraz u prvom meču baraža za Svetsko prvenstvo u Danskoj od selekcije Rumunije 26:32 (13:17) i tako se praktično oprostila od velikog takmičenja pred revanš u Klužu 13. juna. Kvalitetniji rumunski sastav predvođen jednom od najboljih igračica planete, Kristinom Neagu (11) i golmanom Paulom Ungureanu (12 odbrana) bio je u vođstvu svih 60 minuta i došao do velike pobede.

SRBIJA – RUMUNIJA 26:32 (13:17)
Kraljevo
Hala „Ribnica“
Gledalaca – 2800
Sudije: Opava i Valek (Češka)
SRBIJA: Bandelier 1/4, Georgiev 2/2, Janjušević, Kačarević četiri odbrane, sedmerac, Krpež 3/6, Liščević 4/4, Nikolić 1/2, Petrović 2/4, Popović 0/2, Prijović, Radojević 4/8, Radosavljević 0/2, Rajović 1/4, Risović šest odbrana, Stoiljković 2/5, Živković 5(1)/11
RUMUNIJA: Elisei 5, Bradeanu 1, Bučeči, Čintoan, Ćiper, Dedu četiri odbrane, Gajger 4, Hotea, Manea 4, Neagu 11 (3), Nekita 5, Perianu, Preda 1, Tatar, Ungureanu 12 odbrana, dva sedmerca, Vizitu 1
KRETANJE REZULTATA: 2:4 (6.) 3:6 (10.) 6:7 (14.) 6:10 (17.) 9:11 (21.) 10:12 (23.) 10:16 (27.) 11:17 (29.) 15:17 (32.) 16:18 (34.) 16:22 (37.) 19:22 (40.) 20:26 (46.) 22:26 (50.) 22:31 (56.)

Borbeno i motivisano krenule su Srpkinje na startu duela u Kraljevu, ali su Paula Ungureanu među stativama i Kristina Neagu u napadu gošći donele kvalitet više i držale svoj tim u vođstvu od samog starta. Uspeo je selektor Saša Bošković u svojoj ideji da brzim centrom i sa puno trčanja dođe do šanse za lake golove, ali je serija promašaja i tehničkih grešaka uslovila da Rumunke posle 10 minuta imaju +3 – 6:3.

Dva gola Dijane Radojević, večeras uz Kristinu Liščević najbolje u sastavu srpskih devojaka, pa Živković i Rajović, donele su priključak na 7:6 u 14. minutu. Sa druge strane, ni jedna odbrambena formacija nije mogla da zaustavi sjajnu KristInu Neagu, koja je do poluvremena postigla sedam golova. Upravo je najbolja igračica sveta u izboru IHF-a za 2010. godinu, vodila seriju Rumunki 4:0, kojom su u 27. minutu došle do 16:10.

Na poluvreme se otišlo sa -4, a nadu na samom startu nastavka su probudili golovi Krpež i Bandelier (15:17). Rumunke su, međutim, odgovorile serijom 5:1 preko Neagu i Elisei, kojom je praktično i prestala svaka neizvesnost u hali „Ribnica“ – 16:22.

Nisu se predale Srpkinje do samog kraja, ali osim Kristine Liščević nije bilo raspoložene igračice u bekovskoj liniji za pokušaj preokreta. Popović, Bandelier i Stoiljković nisu preuzimale odgovornost, a i kada su to činile, gušile su se u tehničkim greškama i ishitrenim šutevima, a „ziceri“ su ostajali neiskorišćeni (sedam puta u okvir gola).

Poslednji put je Srbija pripretila sa dva gola Liščević na 22:26, ali je posle tajm-auta selektora Boškovića, Rumunija serijom 4:0 došla do rekordnih +9 – 31:22, što su naše devojke ublažile do kraja…