RUTINA I BEZ CINDRIĆA: Vardar prejak za nemačke šampione - Balkan-Handball.com
Naslovna Evropa RUTINA I BEZ CINDRIĆA: Vardar prejak za nemačke šampione

RUTINA I BEZ CINDRIĆA: Vardar prejak za nemačke šampione

Može i bez Luke Cindrića, a da bude rutinski, protiv najboljeg tima nemačke i ekipe koja igra strašan rukomet – Rajn Nekar Levena, svuda, ali ne i u Skoplju! Opet blistava partija makedonskog šampiona po taktovima Raula Gonzalesa za pobedu koja nagoveštava da je Vardar najspremniji da prvi prođe kroz cilj i osvoji direktan plasman u četvrtfinale i ove sezone.

Na kraju – 30:26 (17:13), bez stresa i neizvesnosti, sa već nekoliko stotina ispražnjenih stollica prilikom poslednjeg sudijskog zvižduka Rumuna DIn-Dinu, onih kojima se žurilo.

Sve je funkcionisalo kako treba u domaćem sastavu. Nisu se dali kao Barselona na igru Nemaca 7 na 6 u napadu. Andi Šmid je bio „uštopovan“, Arpad Šterbik je imao svoju rolu, kao i Ilija Abutović u odbrani. Brzo se Vardar odvojio, odlično je napadom dirigovao Igor Karačić, kome sedenje na klupi Luki Cindriću, nije narušilo samopouzdanje koje ga krasi tokom čitave karijere.

Timur Dibirov je u 22. minutu doneo +5 – 15:8, na šta je reagovao Nikolaj Jakobsen i donekle sačuvao pad svog tima do poluvremena – 17:13.

Nije Rajn Nekar Leven mogao bliže od -4 – 22:18. Držao je Vardar kontrolu nad rezultatom, Ivan Čupić je koristio skoro svaku šansu (6), Kristopans je pogodio kada je trebalo(5), pa se u 51. minutu ponovo otišlo na +7 (27:20).

Kod gostiju, Andreas Palicka je branio dobro, Šmid i Baena su postigli po pet golova, a Radivojević i Sigurdson po četiri.