SEHA F4: PPD Zagreb preko Celja do finala! - Balkan-Handball.com
Naslovna Evropa SEHA F4: PPD Zagreb preko Celja do finala!

SEHA F4: PPD Zagreb preko Celja do finala!

Drugi put u istoriji, rukometaši PPD Zagreba igraće u finalu SEHA Gasprom lige. U drugom polufinalu fajnal-fora u Skoplju, izabranici Zlatka Saračevića savladali su Celje PL rezultatom 29:28 (14:11).

U borbi za drugu titulu u ovom takmičenju, tim iz hrvatske prestnoce boriće se protiv branioca titule i prvaka Evrope Vardara, koji je ranije danas lako savladao Meškov Brest.

PPD Zagreb je vodio od prvog do poslednjeg minuta meča, jako dugo su održavali od tri do četiri gola prednosti, a Celje je tak na minut i po pre kraja uspelo da smanji na minimalan zaostatak. Ipak, pogodak Domagoja Pavlovića u poslednjem minutu otklonio je poslednju dilemu, pre nego što je Jurečić postavio konačan rezultat.

Odbrane Urha Kastelica i golovi Damira Bičanića doneli su hrvatskom predstavniku rano vođstvo od 4:1, a malo ko je mogao pretpostaviti da slovenački prvak do kraja meča neće uspeti nijednom da nadoknadi zaostatak.

Puno problema imali su Celjani sa realizacijom zicera, pa je u 10. minutu nastavka na semaforu pisalo maksimalnih 20:14. Delovalo je tada da je priča završena, ali su momci Branka Tamšea pronašli načina da se vrate u igru, ali ne i da zarade napad za izjednačenje.

PPD Zagreb: Jović, Kastelic 6 + 1 odb – Mrakovčić, Božić Pavletić, Kontrec 2, Vori, Marković, Horvat 5, Šušnja 4, J. Valčić 3, Medić, T. Valčić, Miklavčić 1, Ravnić 3, Bičanić 4, Pavlović 7

Celje PL: Lesjak 5, Pantljar 1+1 odb – Vujović 1, Jurečić 2, Malus 3, Razgor 3, Suholežnik 1, Marguč, Grošelj 1, Slišković 1, Makuc 5, Anić 3, Dujšebaev, Mačkovšek 6, Mlakar 2