Silni Vardar protutnjao Zagrebom! - Balkan-Handball.com
Naslovna Evropa Silni Vardar protutnjao Zagrebom!

Silni Vardar protutnjao Zagrebom!

Balkanski klasik u osmini finala EHF Lige šampiona biće lišen neizvesnosti – to je jasno već nakon prvog meča u hrvatskoj prestonici, pošto je Vardar demonstrirao silu i stvorio ogromnu zalihu pred revanš na svom terenu – 27:18 (14:6).

PPD ZAGREB – VARDAR 18:27 (6:14)

PPD ZAGREB

Kastelic 7 odb, Ristanović 2 odb- Mandić 5, Mrakovčić 3, Vlah 2, Potočnik 2, Sršen 1, Božić Pavletić 1, Burić 1, Kontrec 1, Hrstić 1, Horvat 1, Bičanić, Vekić, Jotić

VARDAR

Milosavljev 14 odb, Gedbane – Kristopans 5, Karačić 5, Moraeš 4, Čupić 3, Disinger 3, Dibirov 2, Popovski 1, Skube 1, Šiškarjev 1, Stoilov 1, Kalaraš 1, Kiseljev

Apokaliptičan scenario po tim Branka Tamšea nazirao se već od uvodnih trenutaka dvoboja u Areni. Kvalitetniji protivnik je zatvorio sve prilaze golu, inspiracije u napadu Zagrepčana nije bilo ni za lek, i to se vrlo brzo reflektovalo na semafor – tri gola Kristopansa za 3:0, potom 4:1,  pa 7:3 u 19. minutu.

Čekalo se sedam minuta na prvi gol domaćina, a isto toliko je trajao post „Plinara“ i u finišu prvog dela, pa je Vardar na odmor otišao sa velikih 14:6. Odličan je među stativama bio Milosavljev sa šest intervencija.

Igra se dosta ubrzala početkom nastavka, što je odgovaralo domaćinu i pomoglo mu da smanji na minus pet. Međutim, makedonski prvak je mirno odbio taj nalet i ponovo povećao svoju prednost. Kada su se razigrali Rusi Kalaraš i Dibirov, crveno-crni su poveli dvocifrenom razlikom, sa maksimalnih 25:15. Sve što je hrvatski prvak uspeo do kraja je da poraz učini jednocifrenim, ali je konačan pobednik ovog dvomeča i učesnik četvrtfinala već poznat. Hrvatski prvak će imati priliku da popravi utisak za sedam dana u Skoplju.