Slovenci sa penala do boda protiv Švedske - Balkan-Handball.com
Naslovna Evropa Slovenci sa penala do boda protiv Švedske

Slovenci sa penala do boda protiv Švedske

Zahvaljujući četiri za redom realizovana sedmerca Dragana Gajića, Slovenija je ostala neporažena u Zlatorog dvorani protiv Švedske 28:28 (13:16). Poslednji u nizu pogođenih penala ubojitog desnog krila, viđen je na samo dve sekunde pre poslednjeg oglašavanja sirene. Ekipa Borisa Denića mora biti zadovoljna ishodom, s obzirom da su Šveđani od prvog minuta diktirali rezultat.

Poveo je tim Lindgrena i Olsona sa 4:0, ali su domaći uzvratili istom serijom.  Ipak, do 24. minuta, Ekberg, Olson, Ostlund i Gotfridson uspeli su da materijalizuju veliki broj grešaka rivala – 8:13. Tu prednost Slovenija nije uspela ozbiljnije da ugrozi sve do 40. minuta, kada kreće serija za preokret. Od 20:23, Gajić, Skube i Zvižej kreiraju seriju za vođstvo, 24:23. Odgovorili su Skandinavci serijom 3:0, poveli sa 26:24, ali je Gajić sa dva sedmerca vratio egal. Do kraja, Olson i Nilson su donosili gostima minimalnu prednost, da bi Gajić još dva puta bio precizan sa linije sedam metara, poslednji put na samo dve sekunde pre kraja.

Sa čak 13 golova, Gajić je bio najefikasniji u domaćim redovima. Daleko iza njega ostali su Sebastijan Skube i Jure Dolenec sa po tri. Na drugoj strani, Markus Olson i Niklas Ekberg su po pet puta pogađali, jednom više od Džima Gotfridsona.

U drugom meču ove grupe, Letonija je slavila u Slovačkoj sa 23:22.