Slovenija pala u Rigi, Krištopans vodi Letoniju na EP! - Balkan-Handball.com
Naslovna Evropa Slovenija pala u Rigi, Krištopans vodi Letoniju na EP!

Slovenija pala u Rigi, Krištopans vodi Letoniju na EP!

Pobedom nad Slovenijom 25:24 (14:10), Letonija slavi istorijski uspeh u vidu prvog plasmana na Evropsko prvenstvo! Bajka Dainisa Krištopansa nije završena u Kelnu – nakon osvajanja Lige šampiona sa Vardarom, rukometni džin je odveo svoju reprezentaciju na kontinentalno nadmetanje.

Vodili su Letonci čitavim tokom meča, na poluvremenu su imali solidnu prednost, ali se Slovenija nija predavala do kraja, iako je ranije već obezbedila plasman na šampionat. Izabranici Veselina Vujovića su preokrenuli rezultat, poveli dva minuta pre kraja, ali su hrabri Letonci najpre izjednačili, da bi Krištopans na sebi svojstven način pogodio za 25:24, pola minuta pre kraja.

Slovenci su uspeli da izbore sedmerac u poslednjem napadu, ali Jure Dolenec nije pogodio, pa je počelo veliko slavlje domaćina.