ŠOU PETRA NENADIĆA! Vesprem u finalu! - Balkan-Handball.com
Naslovna Evropa ŠOU PETRA NENADIĆA! Vesprem u finalu!

ŠOU PETRA NENADIĆA! Vesprem u finalu!

Vesprem je u finalu EHF Lige šampiona 2019! Mađarski navijači slave svog heroja Petra Nenadića. „Iks faktor“ tima Davida Davisa eksplodirao je kada je to bilo najpotrebnije i sa 12 golova praktično  rešio pitanje pobednika pred 20.000 gledalaca u Lanxess Areni – 32:29 (13:13).

Bolje je Vesprem otvorio utakmicu serijom 4:0, dok je među stativama briljirao Arpad Šterbik. Na prvi gol Kielcea se čekalo sedam minuta, kada je pogodio Aleks Dušebaev posle intervencije solidnog Vladimira Cupare.

Uspelo je Kielce da se vrati u igru i preokrene posle povrede Arapda Šterbika, kome je stradao skočni zglob nakon kontakta sa Markom Mamićem u kontri. Od 8:6 u 21. minutu (povreda Šterbika) za tri minuta je Kielce preokrenulo na 8:9 i došlo u prvo vođstvo. Do poluvremena viđena je rezultatska klackalica 13:13.

Veszprem-Vive Kielce 33-30 (13-13)

Veszprem: Petar Nenadic 12, Dragan Gajic 5, Mate Lekai 4, Manuel Strlek 4, Laszlo Nagy 3, Kent Tönnesen 2, Blaz Blagotinsek 2, Momir Ilic 1.

Vive Kielce: Alex Dujshebaev 7, Artsem Karalek 5, Luka Cindric 5, Uladzislau Kulesh 3, Blaz Janc 3, Arkadiusz Moryto 2, Marko Mamic 2, Mateusz Jachlewski 1, Mariusz Jurkiewicz 1, Angel Fernandez 1.

Drugo poluvreme je u potpunosti obeležio jedan čovek – Petar Nenadić. Sjajni srpski internacioalac je postigao 11 golova i praktično rešio pitanje pobednika…

Poveo je Vesprem 24:20 posle dva gola na praznu mrežu, stiglo je Kielce na 28:27, ali više nije moglo…