SP juniora: "Pirova pobeda" Srbije, Katar deklasiran - Balkan-Handball.com
Naslovna Evropa SP juniora: „Pirova pobeda“ Srbije, Katar deklasiran

SP juniora: „Pirova pobeda“ Srbije, Katar deklasiran

Tek u utakmici bez rezultatskog značaja, pre koje je bilo jasno da Srbija ne ide dalje, momci Dejana Perića su pokazali koliko zapravo mogu. U poslednjoj rundi grupne faze Svetskog prvenstva za juniore u Brazilu, Srbija – Katar 37:22 (15:13).

Idilično drugo poluvreme  oslikano je rezultatom  22:9, čisto da žal za preranim ispadanjem bude još veća. Jasno je da po individualnom kvalitetu pojedinaca Srbija vredi i više od samog izlaska iz grupe, ali je ta činjenica kasno pokazana na terenu.

SRBIJA – KATAR 37:22 (15:13)

SRBIJA

Cupara 1 0db, Milosavljev 16 odb – Mladenović 5, Popović, Radovanović 2, Jovanović, Pavlović 2, Terzić 6, Đukić 4, Sretenović 6, Živković 4, Šotić 1, Radojković 1, Kurteš 6, Mošić, Kukić

Prvih 30 minuta proteklo je u neizvesnoj borbi Srbije i Katara, u kojoj su „Orlići“ održavali prednost i na odmor otišli sa +2. Drugo poluvreme pokazao je sav, do sada skrivan arsenal oružja mladih srpskih rukometaša. Serija 7:1 je produžena na 13:3, pa je u 48. minutu na semaforu pisalo 28:16, a u 52, 30:17! Odbrana na nivou, a u napadu savršeno. Vrhunski protok lopte, idealna rešenja i kontra napadi su potpuno uništili demotivisanog protivnika, za konačnih 37:22.

Međutim, Katar ide dalje, Srbija ne… Podsećanja radi, momci Valera Rivere su savladali obe ekipe od kojih je Srbija izgubila – Španiju i Portugal.

Španija i Rumunija će u direktnom duelu odlučiti o prvom mestu u grupi. Obe reprezentacije imaju po šest bodova. Katar ima isto toliko, ali i meč više. Portugalija i Srbija imaju po pet, ali je selekcija sa Iberijskog poluostrva slavila u drugom kolu. Angola je imala veliku priliku da izbegne „nulu“ i tako pomogne Srbiji, ali je sve ostalo na prilici