SP kadeta: Hrvatska poražena od Koreje - Balkan-Handball.com
Naslovna Evropa SP kadeta: Hrvatska poražena od Koreje

SP kadeta: Hrvatska poražena od Koreje

Nakon remija sa Potrugalom u prvom kolu grupe C, kadetska reprezentacija Hrvatske doživela je prvi poraz na Svetskom prvenstvu u Gruziji. Bolja od njih bila je selekcija Koreje – 33:31 (18:15).

Iako su na odmor otišli sa minut tri, izabranici Luke Panze  su se probudili u drugom poluvremenu, uspeli da izejdnače i preokrenu na 30:28, ali je u finišu ponovo došlo do velikog pada, što je azijska selekcija iskoristila da zabaleži i drugi trijumf na šampionatu, na krilima sjajnog golmana Jaepila Ana (17 odbrana).

Sjajne partije Vusića i Bahtijarevića (po devet golova) nisu krunisane ni bodom, a narednu priliku za prvi trijumf na takmičenju, Hrvatska ima u petak od 14.00 protiv Poljske, koja je slavila u prva dva kola.