ŠPANCI PALI U RDEČOJ: Ferlin sa sto ruku za pobedu Gorenja - Balkan-Handball.com
Naslovna Evropa ŠPANCI PALI U RDEČOJ: Ferlin sa sto ruku za pobedu Gorenja

ŠPANCI PALI U RDEČOJ: Ferlin sa sto ruku za pobedu Gorenja

Posle tri godine ponovo se zaigrala EHF Liga šampiona u Velenju! Na otvaranju sezone pao je španski Ademar Leon 23:22 (12:10) posle prave drame koju je okončao Klemen Ferlin odbranom u poslednjoj sekundi. Najefikasniji kod Gorenja bili su Niko Medved i Jan Grebenc sa po šest golova, dok je na drugoj strani isti učinak imao dvojac sa krila Huanin – Lopez Alvarez.

Sudar dve jake odbrane sa dva raspoložena golmana, Klemenom Ferlinom (17 odbrana Gorenje) i Vladimirom Cuparom (14 odbrana, Ademar Leon), nije mogao rezultirati velikim brojem golova. Crnogorski reprezentivac Žarko Pejović poveo je slovenački sastav u napadu sa tri gola i sa svoja dva beka, Grebencom i Cehteom (po tri) do poluvremena uspeo da donese +2 svom timu.

Povelo je Gorenje 7:4, stigli su Španci na 9:9, ali je posle tajm-auta Željka Babića u 20. minutu, odbrana „osa“ ponovo dobila neophodnu čvrstinu. Da Cupara nije odbranio kontru Alemu Toskiću, Gorenje bi pred sam odlazak u svlačionicu došlo i do +4…

Da legendarno špansko levo krilo, Rafael Gihosa, sada trener Ademara, nije zadovoljan, moglo se zaključiti po tajm-autu već u 35. minutu, kada je Gorenje lakim golovima već bilo na +4 (16:12). Uspeli su Španci da se vrate u igru do 47. minuta na 18:18 uz par golova raspoloženog levog beka Kostoje, za koga nisu imali rešenja, ni odbrana, ni odlični Ferlin.

Nestalo je ideje u napadu domaćina, a sve to je kažnjeno preko Alvareza, koji je doneo Ademaru vođstvo 21:20 u 52. minutu. Odgovornost je preuzeo Jan Grebenc i sa dva gola preokrenuo rezultat u koristi svog tima (22:21, 55.).

Ušao je u poslednji minut Ademar sa loptom u posedu i igračem više, ali je Cehte odličnom odbranom naterao Rodriga da napravi faul u napadu. Imale su „ose“ napad za pobedu na 20 sekundi pre kraja, ali su se spetljale posle čega je usledio faul u napadu Pejovića.

Gihosa je pozvao tajm-aut sedam sekundi pre kraja, akcija je odrađena valjano, ali je pogodak sprečio igrač utakmice – Ferlin.