Spektakl u Nantu završen remijem, odluka pada u Parizu! - Balkan-Handball.com
Naslovna Evropa Spektakl u Nantu završen remijem, odluka pada u Parizu!

Spektakl u Nantu završen remijem, odluka pada u Parizu!

Fantastična rukometna predstava prikazana je pod svodovima dvorane jedinog debitanta koji je ove sezone stigao do osmine finala EHF Lige šampiona. Francuski okršaj između Nanta i PSŽ-a bio je po ukusu svih onih kojima je ovaj sport u srcu, a raspoloženje sjajnih domaćih navijača kulminiralo je u finišu, kada je Dominik Klajn pogodio za remi, pet sekundi pre poslednjeg oglašavanja sirene. Na kraju, Nant – PSŽ 26:26 (15:14).

NANT – PSŽ  26:26 (15:14)

NANT

Dimulan, Sifer – Lagard, Garbi, Njokas 4, Kler 3, Njoto 3, Klain 2, Turna 4, Felio, Dero, Matulić 1, Delkroa, Gurbindo 5, Balaguer 5, Pekmalbek

Isključenja: /  7m: 4/7

PSŽ

Omeje, Škof – Genshajmer 7, Melgard, Akambre, Stepančić, Konku, Baraše, Remili 6, Abalo 2, L. Karabatić 4, Hansen 6, Narsis 1, N. Karabazić, Nilsen, Nai

Isključenja: 10 min  7m: 6/7

Odluka će pasti u revanšu, koji je na programu za sedam dana u „Gradu svetslosti“.

4.500 navijača na tribinama, ali i igrači dva najbolja francuska kluba, poslali su spektakularnu rukometnu sliku u svet, a domaćin je pokazao da ne postoji kriterijum po kojem ne pripada gornjem domu elitnog klupskog takmičenja.

Da Nant konkuriše za buduću rukometnu instituciju, pod pretpostavkom i nadom da neće doživeti apokaliptičnu sudbinu koju je nekoliko potencijalnih giganata doživelo prethodnih sezona, govori i podatak da ovaj tim i dalje nema poraz u 2017. godini. Oni su i jedini sastav koji je u nacionalnom šampionatu porazili branioca titule (i to sa ubedljivih 37:31, krajem prošle godine).

Izabranici Tijerija Antija su se fanatično borili protiv izrazitog favorita, a pritom nisu zaradili nijedno isključenje. Bili su bolji u prvom poluvremenu, ali im je u nastavku ritam poremetio nedodirljivi Tijeri Omejer. Ipak, zahvaljujući velikoj srčanosti, uspeli su da izbegnu poraz.

Razigrani „Kanarinci“ su zaplesali od prvog sudijskog zvižduka, idealnim protokom lopte u napadu i precizno izvedenim kontrama stekli 4:1, 5:2 i 6:3 u ranoj fazi susreta, ali nisu dovoljno dobro uspevali da se brane u pozicionoj igri, uprkos izostanku Nikole Karabatića, koji je bio u protokoli ali nije igrao zbog stomačnih problema. Gosti su očekivano uhvatili priključak ali nisu uspevali da izjednače – prednost Nanta je varirala od jednog do tri gola, da bi se na odmor otišlo rezultatom 15:14.

OMEJER DONEO PREOKRET

Parižani su, zahvaljujući seriji fantastičnih odbrana Tijerija Omejera, početkom nastavka uspeli prvi put da povedu, posle spektakularnog pogotka Mikela Hansena – 15:16. Domaći i dalje nisu imali problem da nadigraju anemičnu zonu rivala, ali nisu mogli da se izbore sa poslednjom preprekom, legendarnim čuvarom mreže koji se osvajanjem zlatne medalje na januarksom Mondijalu oprostio od najbolje rukometne reprezentacije svih vremena.

To je bilo dovoljno da gosti povedu sa 16:18, ali par promašenih zicera i jedan nerealizovan sedmerac nije indisponirao domaće, koji su ekspresno poravnali, a nešto kasnije i povratili vođstvo. Usledio je period rezultatske klackalice, timovi su se smenjivali u vođstvu, a napadi su i dalje bili bolji segmenti igre na obe strane. Ipak, stvari se menjaju od 45. minuta.

Na ulasku u poslednju šestinu utakmice, Narsis u svom stilu nadigrava protivničku zonu i donosi svom timu 22:24, nakon što Nant pet minuta nije postigao gol. Međutim, nakon tajm-auta, Španci u redovima trenutno drugog tima Francuske, Gurbindo i Balaguer, donose novi egal, 24:24. Domaći su imali i dva napada da ponovo povedu, ali su oba prokockali zahvaljujući brzopletosti, što je Hansen kaznio najpre sa dva pogotka u roku od 40-ak sekundi – 24:26, na tri i po minuta pre kraja.

Stegla se ruka u tim trenucima i iskusnom Gurbindu, katastorfalno je izveo sedmerac, ali fanatični Kanarinci se nisu predali – najpre je Nikola Kler prepolovio zaostatak, a pet sekundi pre kraja, Dominik Klajn je pogodio za remi, u napadu koji je njegov tim izveo sa dva igrača više.