SP(U21): Hrvkatska preko Islanda do prvog mesta u grupi! - Balkan-Handball.com
Naslovna Evropa SP(U21): Hrvkatska preko Islanda do prvog mesta u grupi!

SP(U21): Hrvkatska preko Islanda do prvog mesta u grupi!

Pobedom u poslednjem kolu  protiv Islanda 29:26(17:8), juniorska reprezentacija Hrvatske obezbedila je prvo mesto u Grupi D 21. Svetskog prvenstva u Alžiru. Izabranici Hrvoja Horvata igraće u osmini finala protiv četvrtoplasirane selekcije Grupe C, a to će biti Brazil ili Rusija.

Pred početak meča sa mladim „Ribarima“, znalo se da će ove dve selekcije u direktnom okršaju odlučiti ko će biti pobednik grupe. Hrvatska je krenulo silovito i već i prvom poluvremenu stekla nenadoknadivu prednost – sjajno je branio Stojanović, a u napadu su odlično igrali Hrstić, Markušić i Perić, koji su uz pomoć saigrača doveli svoj tim u prednost od 11:3.

Islanđani su značajno motivisanije ušli u nastavak meča, dok je hrvatska odbrana izgubila agresivnost. To se odrazilo i na rezultat, prednost se topila, ali je srećom bila prevelika da bi Skandinavci uspeli da je anuliraju  – tri minuta pre kraja su prišli na 28:25, ali je gol Šipića otklonio i poslednju dilemu.

Najefikasniji u pobedničkim redovima bio je Hrstić sa šest golova, jednim više od Markušića.

Hrvatska je sigurno prva i Island drugi. Argentina je takođe u osmini finala, najverovatnije kao četvrta, dok će Alžir biti treći ako pobedi Saudijsku Arabiju. Azijska selekcija ima šansu da pobedom nad domaćinom zauzme njihovo mesto u eliminacionoj fazi.