SP(U21): Slovenci izborili remi sa šampionima, Hrvatska arhivirala i Argentinu! (Video) - Balkan-Handball.com
Naslovna Evropa SP(U21): Slovenci izborili remi sa šampionima, Hrvatska arhivirala i Argentinu! (Video)

Nijedna balkanska selekcija još uvek nije doživela poraz na Svetskom prvenstvu juniora u Alžiru – u reprizi finala prethodnog šampionata, Slovenija i Francuska su podelili bodove 22:22 (12:12), dok je Hrvatska pobedila Argentinu sa 26:24 (13:8).

U okviru trećeg kola grupe B, finalisti iz 2015. i timovi koji i na ovom takmičenju figuriraju kao favoriti, odigrali su sjajan meč u kojem je Slovenija nadoknadila minus put u drugom poluvremenu, i na kraju čak imala i napad za pobedu.

Nakon ujednačenog prvog poluvremena, prvaci sveta su sjajno otvorili u nastavku i stekli 18:13 u 40. minutu, ali je Slovenija, predvođena sjajnim golmanom Urhom Kastelicom anulirala zaostatak i došla u priliku da osvoji ceo plen. Ipak, cepelin odrađen traljavo pa je rezultat ostao nerešen.

Najefikasniji u timu Saše Prapotnika bio je Rok Cvetko sa pet golova, ispred Sokolića koji je postigao jedan manje. Kod Francuza, istakao se Janis Len, koji je šest puta pogađao protivničku mrežu.

Ove dve selekcije dele prvo mesto na tabeli. Sloveniji preostaju mečevi sa Egiptom u subotu, i sa Švedskom u ponedeljak.

U okviru trećeg kola grupe D, Hrvatska je sačuvala maksimalan učinak pobedivši Argentinu. Rezultatski bi se reklo teže nego što se očekivalo, ali su momci Hrvoja Horvata čitavim tokom ubedljivo vodili, najviše sa plus sedam sredinom nastavka.

„Gaučosi“ su opasno pripretili u finišu, smanjili na 25:23 početkom 59. minuta, ali vremena i prostora za senzaciju nije bilo.

Najefikasniji u hrvatskoj reprezentaciji bio je Matej Hrstić sa devet golova iz 17 pokušaja, a sa po pet su ga pratili David Mandič i Marin Sipić.

Hrvtaska je na čelu tabele sa maksimalnim učinkom posle tri kola. U subotu igra protiv Alžira, a u ponedeljak protiv Islanda.

Po četiri najbolje reprezentacije iz svake grupe izboriće plasman u osminu finala.