SP(U21): Tunis nadigrao Makedoniju - Balkan-Handball.com
Naslovna Evropa SP(U21): Tunis nadigrao Makedoniju

SP(U21): Tunis nadigrao Makedoniju

Juniroska reprezentacija Makedonije doživela je prvi poraz na Svetskom prvenstvu u Alžiru. U okviru trećeg kola grupe C, Tunis je savladao izabranike selektora Temelkovskog sa 32:27(17:13), u vrlo važnom meču za nastavak šampionata.

Od sredine prvog dela i vođstva 8:7, usledio je pad u igri evropske selekcije na obe strane terena, što su Tunišani iskoristili da do odmora steknu plus četiri.

Golovi Palevskog doveli su Makedonce na gol zaostatka u 43. minut, ali je onda usledio novi prazan hod što su Afrikanci iskoristili da povedu sa 28:22 u 52. minutu i reše pitanje pobednika.

Nezaustavljiv je bio Skander Zaed sa čak 14 golova, dok su se u poraženim redovima najviše istakli Filip Taleski i Davor Palevski sa po šest pogodaka.

Makedoniji u nedelju predstoji okršaj sa Špancima. Po četiri tima iz svake grupe obezbediće plasman u osminu finala.