ŠTERBIK I DRUŠTVO OSVOJILI ŠVEDSKU: Vardar jedini na 100% u Evropi - Balkan-Handball.com
Naslovna Evropa ŠTERBIK I DRUŠTVO OSVOJILI ŠVEDSKU: Vardar jedini na 100% u Evropi

ŠTERBIK I DRUŠTVO OSVOJILI ŠVEDSKU: Vardar jedini na 100% u Evropi

Rukometaši Vardara jedini su na 100% posle tri kola u dve elitne grupe EHF Ligi šampiona ove sezone! Vođeni maestralnim Arpadom Šterbikom (18 odbrana), koji je branio i moguće i nemoguće, igrači Raula Gonzalesa odradili su domaći zadatak u švedskom Kristijanštadu protiv domaćina 30:25 (15:13) i prepunim tribinama (5.000) jedne od najlepših dvorana u Evropi.

Pobeda makedonskog šampiona ni jednog trenutka nije dolazila u pitanje, a Šveđani ni jednog trenutka nisu bili u vođstvu, iako su posle početnog minusa 3:9, uspeli da se vrate u duel na 10:10 u 21. minutu. Alem Toskić je bio neumoljiv na „crti“, a odličnu partiju pružio je i Timur Dibirov (obojica po 7 golova), kako u realizaciji, tako i u fazi odbrane na isturenoj poziciji u 5-1.

KRISTIJANŠTAD – VARDAR 25:30 (13:15)
KRISTIJANŠTAD: Simić 14 odbrana, Bjornsen 4, Lagergren 1, Tolbring 7, Cedelhorm 6, Džamali 1, Saliven 1, Haniš 1, Eriksen 2, Lindskog 2
VARDAR: Šterbik 18 odbrana, Stoilov 1, Lacković 0, Brumen 1, Toskić 7/9, Manaskov, Makeda 5, Dereven, Karačić 1, Dušebajev 3, Abutović, Cindrić 1, Angelov, Dibirov 7, Gorbok 1, Šiškarev 3
IGRAČ UTAKMICE: Arpad Šterbik (Vardar)

Međutim, car među stativama, Arpad Šterbik, vukao je svoj tim i kada je odbrana bila porozna u pojedinim trenucima. Odličnog rivala imao je u mladom Crnogorcu Nebojši Simiću, koji je pokazao da je pred njim velika karijera (14 odbrana).

Nakon pauze, nije bilo prilike da Šveđani ozbiljnije ugroze makedonski tim, koji je bez artiljerije spolja, uglavnom svoju šansu tražio u razigravanju Toskića i solo prodorima svojih bekova.

I povreda Igora Karačića, koji je sredinom drugog poluvremena (17:22) morao na klupu zbog sudara kolenom u kolenom sa jednim švedskim defanzivcem, nije omela Vardarovce. Zamenio ga je Cindrić u paru sa Gorbokom, a svoj deo posla odradili su Dušebajev i Makeda na desnoj strani, pa se Šveđani do kraja duela nisu spuštali ispod -4…